Friday, September 30, 2022

Europa League

Lazio e tre shqiptarëve shënon fitore, siguron kalimin në fazën tjetër

Lazio ka arritur që para tifozëve të vet ta mposht ekipin francez Marseille, me rezultatin 2:1 në kuadër të Europa League. Kjo fitore, në të...

Milani barazon me Betis, por humbet tre lojtarë të tjerë

Milani nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në duelin e katërt në fazën e grupeve në Europa League. Në “San Mames”...

Zbulohet skuadra e Milan për sfidën kundër Arsenal

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe...

Marseille – Lazio, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të Marseille-s dhe Lazio-s para sfidës së tyre që nis nga ora 21:00. Marseille: Mandanda; Sakai, Rami, Kamara, Amavi; Strootman, Gustavo, Sanson,...

Milan – Olympiakos, formacionet zyrtare

Milan pret në San Siro grekët e Olympiakosit me fillim nga ora 19:00 në xhiron e dytë të grupit F në Europa League. 11-shet startuese: Milan:...

AC Milan – Austria Vienna, formacionet zyrtare

Milani mund të sigurojë kalimin tutje në Ligën e Evropës. Rossonerët në kuadër të Ligës së Evropës në stadiumin ‘San Siro’, presin Austrinë e Vjenës. Ndeshjes...

Xhaka mungon ndaj CSKA, kjo është arsyeja

Granit Xhaka do të humbasë ndeshjen e nesërme për çerekfinalet e Europa League mes Arsenal dhe CSKA në Rusi. Mesfushori zviceran me gjak shqiptar është...

Këto janë ndeshjet e sotme në Europa League, Milan dhe Arsenal...

Pas Champions Leagues, emocionet përqendrohen në UEFA Europa League. Sonte do të luhen ndeshjet e javës së dytë për fazën e grupeve në eventin e...

Xhaka dëshiron ta fitojnë Ligën e Evropës për Wengerin

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka dëshiron të fitojë Ligën e Evropës, kështu që Arsene Wenger mund të largohet me një trofe të madh. Wenger njoftoi...

Morata më në fund gjen golin, i siguron tre pikë Chelseat

Chelsa ka shënuar fitore ndaj skuadrës së Vidi me rezultatin minimal 1:0. Duke filluar nga minuta e parë e për gjatë tërë takimit të përzgjedhuri...