Friday, September 30, 2022

Europa League

Drejtori sportiv i Milanit kërcënon Arsenalin

Në Nyon të Zvicrës sapo është hedhur shorti për fazën 1/16 të Europa Leagues. Në këtë fazë do të luhet një finale e vërtetë ndërmjet...

Ja orari kur do hidhet shorti në Europa League

Pas Champions Leagues, menjëherë do të hidhet shorti edhe për UEFA Europa League. Në orën 13:00 në Nyon të Zvicrës 32 skuadrat do të njohin...

Gruaja e ‘ylli’ të PSG-së feston si e çmendur fitoren e...

?Marrion Areola, gruaja e portierit të PSG-së, Alphonse Areola, ka festuar si e çmendur fitoren e Atletico Madridit kundër rivalit të Paris Saint Germain,...

Zidane: Ja kush e fiton finalen në Europa League

Zinedine Zidane nuk e ka fshehur kurrë se është një tifoz i Olympique Marseille, ekipi i vendlindjes së tij. Megjithëse nuk mundi të luante kurrë...

Romagnoli: Ky ishte fajtori i humbjes nga Real Betis në Europa...

Alessio Romagnoli ka folur pas humbjes së Milanit në Europa League. “Ne u dhuruam golin në minutën e 75’, pasi luajtëm me të vërtetë shumë...

Strakosha beson te Lazio: Do ta eliminojmë Steauan

Thomas Strakosha beson në fitoren e Lazios ndaj Steaua Bukureshtit. Thomas Strakosha beson verbërisht te kualifikimi i Lazios në raundin e 1/8-ave të Europa League....

Gattuso paralajmëron lojtarët në prag të duelit vendimtar në Europa League

Gennaro Gattuso ka folur para ndeshjes me Olympiakosin të fundit për fazën e grupeve në Europa League. “Rossonerët” ndodhen në Greqi sonte dhe do të...

Eliminimi nga Europa: Tifozët thyejnë stolat dhe godasin lojtarët

Dje pritej që skuadra bullgare, Levski, të kualifikohej për në turin e dytë të Ligës së Europës, por në fakt gjithçka ka shkuar në...

‘Milan nuk e fiton Europa Ligën’

Davide Calabria thotë se Milani nuk është favoritë për ta fituar Ligën e Europa kundër Ludogorets, përcjell ORAinfo. “Ne nuk jemi favoritët, pasi ne jemi...

Gattuso përzgjedh skuadrën për fazën e grupeve në Europa League

Andrea Conti dhe Ivan Strinic janë jashtë skuadrës për fazën e grupeve të Europa League, por në listë është përfshirë Riccardo Montolivo. Rossonerët janë në...