Friday, September 30, 2022

Europa League

“Nuk besoj në komplot, më vjen të plas!”

Gennaro Gattuso, trajneri i Milanit, është shfaqur i zymtë në fytyrë pas eliminimit në Europa League. Për “Sky”, ka komentuar: “Mund të bënim më...

Shpërthen Leonardo, akuzon UEFA-n dhe zbret në fushë!

Milani është eliminuar nga Europa League, por akuza të ashpra ka për arbitrin francez Bastien. Në një moment kritik të ndeshjes, akordoi penallti, por...

Këto janë 24 ekipet e kualifikuara në Europa League

Pas përfundimit të sfidave të fundit të Ligës së Europës, janë përcaktuar edhe 24 skuadrat nga 12 grupet e ndryshme që do të vijojnë...

Gattuso paralajmëron lojtarët në prag të duelit vendimtar në Europa League

Gennaro Gattuso ka folur para ndeshjes me Olympiakosin të fundit për fazën e grupeve në Europa League. “Rossonerët” ndodhen në Greqi sonte dhe do të...

Milan – Dudelange, formacionet zyrtare

Milan dhe Dudelange, kanë publikuar formacionet zyrtare. Milan dhe Dudelange do të përballen në kuadër të Ligës së Evropës. Ndeshja që starton në ora 18:55, do...

Milani barazon me Betis, por humbet tre lojtarë të tjerë

Milani nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në duelin e katërt në fazën e grupeve në Europa League. Në “San Mames”...

Lazio 2:1 Marseille, nota e Berishës, Strakoshës dhe të tjerëve

Lazio ka shënuar fitore ndaj Marseille me rezultatin 2:1. Me këtë fitore, skuadra nga kryqyteti i Italisë ka siguruar kalimin në fazën tjetër, shkruan lajmi.net. Golat...

Lazio e tre shqiptarëve shënon fitore, siguron kalimin në fazën tjetër

Lazio ka arritur që para tifozëve të vet ta mposht ekipin francez Marseille, me rezultatin 2:1 në kuadër të Europa League. Kjo fitore, në të...

Arsenal – Sporting, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Sporting. Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për xhiron e katërt të fazës së grupeve, në...

Real Betis – Milan, formacionet zyrtare

Në orën 21:00 Milani do të luajë në transfertën e vështirë përballë Real Betis. Pak para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i...