Friday, September 30, 2022

EFL Cup

Kualifikohet Chelsea dhe Arsenali, Liverpooli i thotë lamtumirë Carabao Cup

Arsenali dhe Chelsea vijojnë rrugëtimin në turin e tretë të Carabao Cup. Chelsea ka eliminuar Liverpoolin pasi fitoi me përmbysje 2-1 ku golat u shënuan...

Liverpool – Chelsea, formacionet zyrtare

Liverpool dhe Chelsea ballafaqohen në kuadër të Carabao Cup me fillim nga ora 20:45. Dy skuadrat kanë pushuar lojtarët kryesorë për t'i dhënë shansin për...

Man Utd eliminohet nga Derby në Carabao Cup

Vazhdon kriza e Manchester United dhe njëkohësisht rritet presioni mbi Jose Mourinho-n. Man Utd dështon të fitojë në shtëpi për të tretën herë radhazi, me...

Oxford – Manchester City, formacionet zyrtare

Manchester City është mysafire e skuadrës që garon në ligën e katërt angleze, Oxford United, në raundin e tretë të Carabao Cup. Takimi fillon në...

“Turp për ata. Xhaka e Ramsey…” kritika të ashpra për futbollistët...

Arsenal ka pësuar një disfatë turpëruese 3-0 ndaj Manchester City në finalen e Carabao Cup. E kritikat e ashpra nga gazetarë e analistë nuk munguan...

Arsenal 0-3 Manchester City, raporti i ndeshjes

Manchester City është fitues i Carabao Cup pas fitores 3-0 ndaj Arsenal duke i siguruar Pep Guardiola-s trofeun e parë në klub. Liderët e Premier...

Arsenal – Chelsea, formacionet zyrtare

Arsenal dhe Chelsea kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të gjysmëfinales së kthimit të Carabao Cup. Kjo ndeshje do të zhvillohet...

Bristol City – Manchester City, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së dytë ndërmjet Bristol City dhe Manchester City në Carabao Cup. Takimi i parë në 'Etihad' përfundoi me rezultat...

Bristol synon arritjen historike ndaj Man City

Bristol City shpreson të shkruajë historinë në ndeshjen që do të luajë të martën në mbrëmje kundër Manchester City në shtëpi, e vlefshme për...

Derbi londinez përfundon pa fitues

Chelsea dhe Arsenal kanë barazuar në ndeshjen e parë të gjysmëfinales në Carabao Cup. Kjo përballje ka përfunduar pa gola 0-0, me dy skuadrat që...