Friday, September 30, 2022

Coppa Italia

Allegri tallet Milanin, pas triumfit në Kupën e Italisë

Max Allegri është deklaruar pas triumfit në Kupën e Italisë. Trajneri i Juventusit ka thënë pas ndeshjes se ata e kanë dominuar ndeshjen në tërësi...

Gattuso zbulon fajtorin e humbjes ndaj Juventusit në finale

Gennaro Gattuso është deklaruar pas humbjes në finale të Kupës së Italisë nga Juventusi. Trajneri i Milanit ka thënë se gabimet e shumta që bënë...

Juventus – Milan, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

Juventusi e ka mposhtur Milanin në Kupën e Italisë me rezultat të thellë prej 4 me 0. “Zonja e Vjetër” arriti që për të katërtën...

Juventusi e fiton Kupën e Italisë

Juventusi e ka shkatërruar Milanon e Gattusos duke e mposhtur me rezultat 4-0 në Stadio Olimpico të Romës për Kupën e Italisë Pjesa e parë...

Formacionet zyrtare: Juventus – Milan

Sot në orën 21:00 do të kuhet finalja e Kupës së Italisë ndërmjet Juventusit dhe Milanit. Kjo ndeshje zhvillohet në ”Stadio Olimpico” të Romës, ndërsa...

Juventus-Milan, parashikimi i ekspertit: Ja si del finalja e kupës

Stefano Palmieri, i cili formulon parashikimet e ndeshjeve të futbollit te prestigjiozja sportive italiane “Calciomeracto”, fokusohet te finalja e kupës së Italisë Juventus-Milan, për...

Aktori i famshëm italian bën këtë premtim nëse Milani fiton ndaj...

Aktori i njohur italian, Diego Abatantuono, është një tifoz i famshëm i Milanit. Në një prononcim për “La Gazzetta dello Sport” përpara finales nuk e...

Juventus-Milan, ja kush favorizohet nga kompanitë e basteve për të fituar...

Sonte në orën 21:00 në “Olimpico” të Romës do të luhet finalja e Kupës së Italisë mes Juventusit dhe Milanit, shkruan Syri.net. Sfida mes dy...

Ky super-yll i Juventus mungon në finalen e kupës ndaj Milanit

Suspendimi i Giorgio Chiellinit është konfirmuar zyrtarisht, prandaj mbrojtësi i Juventusit do të humbasë finalen e Kupës së Italisë ndaj Milanit Ishte hera e dytë...

Lazio 0-0 Milan, raporti i ndeshjes

Milan është finalisti tjetër i Coppa Italia pasi eliminuan Lazion përmes penalltive. Dy ndeshjet e zhvilluara pa gola, dhe fatin e vendosën penalltitë ku Milan...