Tuesday, September 21, 2021

Copa del Rey

Ky ishte momenti kur Messi ia dhuroi penalltinë mbrëmë Coutinhos për...

Sevilla mbrëmë pësoi debakël në finalën e Kupës së Mbretit nga Barcelona me rezultat të thellë prej 0-5, ku golat në këtë takim u shënuan...

Reali po vuante në fushë, Bale i tërbon të gjithë me...

Real Madridi është eliminuar nga Kupa e Mbretit. Skuadra e Zinedine Zidanes është turpëruar në mes të “Santiago Bernabeut” duke u mposhtur nga Real Sociedad...

Barcelona merr lajmin e mirë para finales së Kupës së Mbretit...

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, pritet që të rikthehet në aksion për Kupën e Mbretit, pasi ka bërë operim gishtin e thyer. Rakitic theu gishtin...

Coutinho befasoi të gjithë, ja çka bëri në paraqitjen e tij...

Barcelona ka kaluar në gjysmëfinale të ‘Kupës së Mbretit’, pasi që kanë eliminuar Espanyolin. Katalanasit i bashkohen Sevillës, Valencias dhe Leganesit në gjysmëfinale. Sevilla eliminoi Atletico...

Girona – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Atletico Madrid udhëton në 'Estadio Montilivi' për t'u ndeshur me Gironan në kuadër të Copa del Rey. Formacionet zyrtare sapo janë publikuar: Girona: Iraizoz; Bernardo, Ramalho,...

Barcelona – Espanyol, formacionet zyrtare

Barcelona e mirëpret Espanyol në Camp Nou për të zhvilluar ndeshjen e dytë mes rivalëve lokal në çerekfinalen e Copa del Rey. Barcelona do të...

Barcelona 1-0 Valencia, notat e lojtarëve

Barcelona, me një avantazh prej një goli, udhëton në Mestalla në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales së Copa del Rey pas fitores minimale 1-0 ndaj...

Gafë skandaloze! Federata ‘eliminon’ Real Madridin nga Copa del Rey

Federata e Futbollit e Spanjës e ka “eliminuar” shkurtimisht Real Madridin nga Copa del Rey, por madrilenët mund të rrinë të qetë pasi lapsusi...

Barcelona mund Levanten me Messin dhe siguron çerekfinalen (VIDEO)

Barcelona ka fituar me lehtësi 3-0 ndaj Levantes në ndeshjen e kthimit të fazës së 1/8-ve në Kupën e Mbretit. Skuadra e Valverdes me...

Numancia – Real Madrid, formacionet zyrtare

Real Madrid është mysafir i Numancia-s në kuadër të 1/8 së finales në Copa del Rey. Ndeshja nis në ora 21:00, ndërkohë që formacionet zyrtare...