Saturday, June 25, 2022

Copa del Rey

Sevilla – Barcelona, formacionet e finales në Copa del Rey

Finalja e Copa del Rey mes Sevillas dhe Barcelonës do të fillojë nga ora 21:30. Sevilla dhe Barcelona takohen sonte në finalen e Copa del...

Përfundon ndeshja, Sevilla – Barcelona, në Kupën e Mbretit

Ka përfunduar ndeshja e parë në mes të Sevillës dhe Barcelonës në kuadër të Kupës së Mbretit. Sevilla e ka fituar përballjen e parë ndaj...

Celta barazon ndaj Barcelonës (VIDEO)

Është barazuar rezultati në takimin Celta Vigo - Barcelona, që po zhvillohet në kuadër të Copa del Rey. Pione Sisto ka barazuar për Celta-n, në...

Reali po vuante në fushë, Bale i tërbon të gjithë me...

Real Madridi është eliminuar nga Kupa e Mbretit. Skuadra e Zinedine Zidanes është turpëruar në mes të “Santiago Bernabeut” duke u mposhtur nga Real Sociedad...

A është kjo fotografia më emocionuese e vitit 2018?

Barcelona fitoi për të 30-tën herë Kupën e Mbretit duke e mposhtur në finale Sevillan me rezultat 5:0. Kjo finale, ishte e fundit për Andres...

Numancia 0-3 Real Madrid, notat e lojtarëve

Real Madrid ka mposhtur me rezultat të thellë 3-0 skuadrën që luan në Segunda Division, Numancia. Kjo ishte ndeshja e parë që u zhvillua ndërmjet...

Barca ‘shkatërroi’ mbrëmë Sevillan, por sot e gjithë bota po flet...

Pasi shënoi, ai u zëvendësua nga trajneri, dhe të gjithë tifozët e pranishëm në stadium, nga të dyja kampet e skuadrave, u çuan në...

Barcelona – Espanyol, formacionet zyrtare

Barcelona e mirëpret Espanyol në Camp Nou për të zhvilluar ndeshjen e dytë mes rivalëve lokal në çerekfinalen e Copa del Rey. Barcelona do të...

Girona – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Atletico Madrid udhëton në 'Estadio Montilivi' për t'u ndeshur me Gironan në kuadër të Copa del Rey. Formacionet zyrtare sapo janë publikuar: Girona: Iraizoz; Bernardo, Ramalho,...

Coutinho befasoi të gjithë, ja çka bëri në paraqitjen e tij...

Barcelona ka kaluar në gjysmëfinale të ‘Kupës së Mbretit’, pasi që kanë eliminuar Espanyolin. Katalanasit i bashkohen Sevillës, Valencias dhe Leganesit në gjysmëfinale. Sevilla eliminoi Atletico...