Friday, September 30, 2022

Copa del Rey

Kupa e Mbretit/ Formacionet zyrtare: Real Madrid – Leganes

Sot në orën 21:30 Real Madrid pret në “Santiago Bernabeu” skuadrën e Leganes në çerekfinalen e Kupës së Mbretit. Real Madridi do të tentojë që...

Girona – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Atletico Madrid udhëton në 'Estadio Montilivi' për t'u ndeshur me Gironan në kuadër të Copa del Rey. Formacionet zyrtare sapo janë publikuar: Girona: Iraizoz; Bernardo, Ramalho,...

Del nga kontrolli Turan, e sulmon keq referin

Ish-futbollisti i Atletico Madrid dhe Barcelona, Arda Turan, ka dalë me karton të kuq në minutat shtesë të ndeshjes së barazuar 1-1 mes Basaksehir...

Barca ‘shkatërroi’ mbrëmë Sevillan, por sot e gjithë bota po flet...

Pasi shënoi, ai u zëvendësua nga trajneri, dhe të gjithë tifozët e pranishëm në stadium, nga të dyja kampet e skuadrave, u çuan në...

Ky ishte momenti kur Messi ia dhuroi penalltinë mbrëmë Coutinhos për...

Sevilla mbrëmë pësoi debakël në finalën e Kupës së Mbretit nga Barcelona me rezultat të thellë prej 0-5, ku golat në këtë takim u shënuan...

A është kjo fotografia më emocionuese e vitit 2018?

Barcelona fitoi për të 30-tën herë Kupën e Mbretit duke e mposhtur në finale Sevillan me rezultat 5:0. Kjo finale, ishte e fundit për Andres...

Ky është rekordi historik që mund ta thyejë Leo Messi

Messi ka shënuar së paku një gol në 4 finale të Copa del Rey më 2009, 2012, 2015 dhe 2017. Leo Messi mund ta thyejë...

Sevilla – Barcelona, formacionet e finales në Copa del Rey

Finalja e Copa del Rey mes Sevillas dhe Barcelonës do të fillojë nga ora 21:30. Sevilla dhe Barcelona takohen sonte në finalen e Copa del...

Barcelona merr lajmin e mirë para finales së Kupës së Mbretit...

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, pritet që të rikthehet në aksion për Kupën e Mbretit, pasi ka bërë operim gishtin e thyer. Rakitic theu gishtin...

Barcelona 1-0 Valencia, notat e lojtarëve

Barcelona, me një avantazh prej një goli, udhëton në Mestalla në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales së Copa del Rey pas fitores minimale 1-0 ndaj...