Sunday, August 14, 2022

Champions League

Kuku çfarë Liverpooli, ia bën bajat Barcelonës

Liverpooli ka bërë përmbysjen e madhe duke eliminuar Barcelonën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Jurgen Klopp mposhti spanjollët me rezultat 4-0 dhe...

UEFA publikon formacionin e javës në Champions League

UEFA ka publikuar formacionin e ndeshjeve për fazën e 1/8-ave të Champions Leagues. Shtëpia e futbollit europian ka publikuar 11-shen ideale, ndërsa ai dominohet nga...

‘Luajmë kundër Mane dhe Firmino, s’ka vend për gabime’

Në mesjavë Bayern do përballet me Liverpool dhe kjo ka sjellë frikë në kampin bavarez. Mrëmë Bayerni vuajti ndaj Ausburgut dukë pësuar dy gola. Kjo ishte...

U luajtën 4 sfidat e para në Champions, UEFA shpall 11-shen...

UEFA ka përzgjedhur formacionin më të mirë të javës në Champions League, ku janë luajtur katër ndeshje ditën e martë dhe të mërkurë. Bie në...

PSG merr lajmin e tmerrshëm para ndeshjes me Man Utd

Neymar do të mungojë ndeshjen e parë të përballjes së Paris Saint-Germain me Manchester United në kuadër të 1/8-ës së finales në Champions League. Braziliani...

Harrojeni topin blu, Champions League sjell “vullkanin” e përballjeve direkte

Champions League e mbylli fazën e grupeve me një topin tradicional të karakterizuar nga yjet, por këtë vit me një ngjyrë blu që e...

Emery jep alarmin: Po ndodhi kjo gjë, duhet ta harrojmë Champions-in

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka pranuar se shpresat e skuadrës së tij për ta mbyllur këtë sezon në “top 4” vendet e Premier...

Champions me ftesa, UEFA bën gati revolucionin

Ndonëse UEFA deri tani nuk ka konfirmuar asgjë dhe mundohet të qëndrojë sa më larg spekulimeve, tashmë në mediat botërore po bëhet gjithnjë e...

Neuer: Tani e dimë si mposhtet Liverpool-i

Portieri i Bayern Munich, Manuel Neuer, ka thënë se Pep Guardiola i ka treguar ish-skuadrës së tij si fitohet ndaj Liverpool-it. Bavarezët dhe "Të Kuqtë"...

Pa tifozë në Champions? UEFA jep vendimin për PSG

Paris Saint-Germain rrezikonte që të luante ndeshjen kundër Manchester United për Champions League pa tifozë në “Parc des Princes”, për shkak të trazirave që...