BOMBA NGA SPANJA: Gjithçka gati, ja kur do transferohet Neymar tek Real Madrid

168
SHARE

Gjithçka është në vend që Neymar të bashkohet me Real Madridin në 2019, sipas raporteve në Spanjë.

Braziliani përfundoi rekordin e tij botëror 198 milionë paund në Paris Saint-Germain verën e kaluar, por ka qenë shpesh i lidhur me një lëvizje në Bernabeu, njofton Transferimet.net

Mundo Deportivo raporton se transferimi do të ndodhë verën e ardhshme – dhe kjo kërkesë mbështetet disi nga komentet e shefit të PSG Nasser Al-Khelaifi pas ndeshjes së mbrëmshme.

I pyetur për thashethemet e Neymar në Real Madrid, ai u përgjigj: “Mund t’ju them 100 për qind se Neymar do të jetë në Paris Saint-Germain verën e ardhshme”.

Neymar pret që pas lëvizjes rekorde dhe Kupës së Botës, ai do të kthehet në La Liga në moshën 27-vjeçare.

Teksa Cristiano Ronaldo do të jetë 35 vjeç dhe Lionel Messi 32 në vitin 2019, kështu që superylli i Santos do të ketë përsipër të jetë më i miri në planet.