Bayern 1-1 Ajax, notat e lojtarëve

28
SHARE

Bayern ndalet nga një Ajax super i përgatitur për lojë në një barazim 1-1 në Allianz Arena.

Bavarezët e nisën mjaft mirë takimin duke krijuar epërsinë që në minutën 4′ përmes Mats Hummels, transmeton Transferimet.net.

Por mysafirët holandez barazuan 1-1 në minutën 22′ dhe rezultati nuk ndryshoi deri në fund të ndeshjes përkundër rasteve të shumta për gol nga të dyja anët.

Bayern tani është pa fitore në tri ndeshje radhazi në të gjitha garat për herë të parë pas 12 muajve.

Notat e lojtarëve:

Bayern:

Ajax: