Barcelonës i ka mbetur Coutinho në derë, ky ekip refuzon ta transferojë atë

44
SHARE

Manchester United po planifikon të transferojë mesfushorin e Barcelonës, Frenkie de Jong në vend të bashkëlojtarit të tij Philippe Coutinho zbulon El Nacional.

Barça kishte shpresuar të largonte Coutinhon drejtë Djajëve të Kuq, por ata nuk kanë asnjë interes për brazilianin.

United do të preferonte të sillte De Jong, i cili aktualisht vlen mbi 70 milionë euro (60 milionë £ / 79 milionë dollarë), dhe Edinson Cavani mund të përdoret si një peshë e mirë në çdo marrëveshje përfundimtare.