Barca ‘shkatërroi’ mbrëmë Sevillan, por sot e gjithë bota po flet për…

100
SHARE
Barcelona's players pose with the trophy after winning the Spanish Copa del Rey (King's Cup) final football match Sevilla FC against FC Barcelona at the Wanda Metropolitano stadium in Madrid on April 21, 2018. Barcelona won 5-0. / AFP PHOTO / LLUIS GENELLUIS GENE/AFP/Getty Images

Pasi shënoi, ai u zëvendësua nga trajneri, dhe të gjithë tifozët e pranishëm në stadium, nga të dyja kampet e skuadrave, u çuan në këmbë për të duartrokitur një “maestro” të futbollit, i cili u largua me lot nga fusha e gjelbër.

Barcelona fitoi 5-0 finalen e Kupës së Mbretit mbrëmjen e djeshme ndaj Sevillas, transmeton Transferimet.net

Një prej golave e shënoi edhe Andres Iniesta, që tashmë e ka marrë vendimin për të mos vazhduar më karrierën me katalanasit.

Pasi shënoi, ai u zëvendësua nga trajneri, dhe të gjithë tifozët e pranishëm në stadium, nga të dyja kampet e skuadrave, u çuan në këmbë për të duartrokitur një “maestro” të futbollit, i cili u largua me lot nga fusha e gjelbër.

Pamjet flasin vetë…