Arsenal harron Sanchezin, ja kë po e merr nga La Liga

918
SHARE

Arsenal synon anësorin e Atletico Madridit, Yannick Carrasco, sipas raporteve.

Që nga humbja e Alexis Sanchez tek Manchester United, bosi Arsene Wenger është zotuar të forcojë opsione sulmuese të skuadrës së tij.

Belgu Carrasco është vlerësuar shumë në Spanjë dhe do të ishte një blerje e duhur tek Gunners.

Spanja spanjolles Mundo Deportivo pretendon Wenger është i gatshëm të paguajë 44 milionë funte për lojtarin në verë.

Raporti thotë se menaxheri francez ishte veçanërisht i impresionuar me performancën e tij në fitoren 3-1 të Monacos mbi Gunners në Emirates tre vjet më parë.