Arsenal do e lë të lirë Sanchez-in nëse ndodh kjo…

88
SHARE

Arsene Wenger do të lejojë Alexis Sanchez të shkojë në Manchester City për £ 35million këtë muaj … duke siguruar që ai mund të nënshkruajë me Riyad Mahrez për ta zëvendësuar atë.

Wenger dëshiron një nënshkrim të provuar të profilit të lartë para se të sanksionojë veprimin e rebelit Sanchez.

Arsenali u përpoq dhe dështoi që të merrte Thomas Lemar nga Monako në ditën e fundit në gusht, dhe që nga ekipi e tij zbuloi një lëvizje të Cityt pastaj për Sanchez.

Liverpool janë tani favoritët për të nënshkruar Lemar për të mbushur boshllëkun pasi Philippe Coutinho vulosi lëvizjen e tij në Barcelonë.