Analizë: Kjo skuadër është favorite në takimin Sevilla – Manchester United

126
SHARE

Nesër me filim nga ora 20:45 starton ndeshja në mes Sevilla – Manchester United.

Manchester United aktualisht ndodhet në pozitën e dytë në Premier League me 56 pikë ndërsa Sevilla ndodhet në pozitën e pestë me 39 pikë, shkruan Transferimet.net.

Nuk duhet bazuar në këto statistika pasi Sevilla takimin e parë mund ta fitoj kundër skuadrës angleze.

Sevilla në tri ndeshjet e fundit i ka të gjitha fitore, kurse Unitedi dy fitore dhe një humbje.

Po ashtu shumë ekspert e shohin skuadrën spanjolle favorite kundër Manchester United pasi Jose Mourinho pritet të luaj të njejtën strategji, pra të mbrohet.

 

Këta janë lojtarët të cilët nuk mund të luajnë kundër Sevilla, Fellaini, Ibrahimovic, Phil Jones dhe Marco Rojo në dyshim është edhe Paul Pogba i cili nuk ka raporte të mira me trajnerin portugez.

Ndërkohë te Sevilla vetëm Nolito është në dyshim.

Pra sipas analizës, skuadra spanjolle pritet ta fitoj këtë takim./Transferimet.net/