ZYRTARE: Paqueta largohet nga Milan, transferohet…

31
SHARE

Lucas Paqueta është lojtar i Lyon.

Milan dhe Lyon kanë arritur marrëveshje për transferimin e brazilianit në Francë.

Është Lyon që përmes faqes zyrtare të klubit ka konfirmuar blerjen e 23 vjeçarit.

“Mirë se vjen Lucas Paqueta”, shkruhet në faqen e Lyon, përcjell transferimet.net.

Paqueta te Milan është transferuar në vitin 2019, dhe në 37 paraqitje ka shënuar një gol.