ZYRTARE: Largohet nga Napoli

99
SHARE

Nikola Maksimovic i ka thënë lamtumirë Serisë A, së paku për gjashtë muaj.

Qendër-mbrojtësi serb, i lindur në vitin 1991, i është bashkuar zyrtarisht skuadrës ruse Spartak Moscow në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Lojtari do të menjëherë i gatshëm për të luajtur për skuadrën e drejtuar nga Massimo Carrera.

Te Spartak, Maksimovic do të takojë fytyra të njohura, ish-lojtar të Serisë A, si Luiz Adriano dhe Mario Pasalic.