Zbulohet arsyeja pse Mbappe ende nuk ka nënshkruar me Realin

37
SHARE
PSG's Kylian Mbappe celebrates after scoring his side's 2nd goal during the Champions League Group B soccer match between Celtic and Paris St. Germain at the Celtic Park stadium in Glasgow, Scotland, Tuesday, Sept. 12, 2017. (AP Photo/Scott Heppell)

Kylian Mbappe do të ketë një të ardhme te Real Madrid përtej ditëve të tij në Paris Saint-Germain pasi dëshiron të “shkojë më tej” se çdo lojtar tjetër, thotë ish-zëvendëspresidenti i Monacos, Vadim Vasilyev.

Sulmuesi i Francës bëri lëvizjen në kryeqytet nga Monaco në vitin 2017, fillimisht me huazim, pasi erdhi nga akademia e klubit nga Principata.

Duke folur në Telefoot, Vasilyev pranoi se do të kishte shitur më mirë Mbappe në ekipin e Zinedine Zidane sesa PSG, dhe se ai ndjen një lëvizje eventuale te ‘Los Blancos’ është “e pashmangshme” duke pasur parasysh ngritjen astronomike të sulmuesit gjatë viteve të fundit gjatë një seri pyetjes “po / jo”, transmeton lajmi.net.

“Pse nuk firmosi me Realin?”, deklaroi ai. “Ai më tha: ‘Vadim, mendoj se është shumë herët, unë jam parisien, nuk dua të largohem nga vendi im, unë dua të bëhem një lojtar i shkëlqyer këtu”.

“Unë i thashë, ‘Kylian, ke të drejtë”. Ai dëshiron të fitojë. Dhe sigurisht që Liga e Kampionëve duhet të fitohet për një lojtar si ai. Nëse ai e fiton atë me Parisin, është më mirë”.

“Ai mbetet i njëjti person, i njëjti Kylian. Është vetëm se ai ka fituar rëndësi, fuqi në peizazhin global”, zbuloi Vasilyev. /Lajmi.net/