Skendina e çmendur, nëse shënon Perisic, bastexhiu fiton 140 mijë paund

196
SHARE

Të shumta kanë qenë bastet spektakolare të vendosura për ndeshjet që janë zhvilluar gjatë Botërorit. I tillë ka qenë dhe rasti i një bastvënësi në Angli i cili me 1 paund te luajtur do të mund të fitojë 140 mijë e 505 sterlina.

Anglezi deri tani ka qenë i saktë në parashikim. Ai ka gjetur golin me kokë të Herri Meguajër kundër Suedisë, gol nga jashtë zone i De Bryjne kundër Brazilit dhe gol nga jashtë zone i Girzman kundër Ururguajit. Ai është në pritje të golit të Ivan Perisiç nga jashtë zone dhe në këtë mënyrë do të sigurojë shumën e mësipërme.

Image