Roma 5-0 Plzen, notat e lojtarëve

21
SHARE

Pas një starti jo të mirë në edicionin e ri, Roma i është kthyer fitoreve edhe në Champions League.

Roma mposhti në Olimpico skuadrën çeke Plzen me rezultat të thellë 5-0, transmeton Transferimet.net.

Het-triku i Edin Dzeko si dhe golat e Cengiz Under e Justin Kluivert i siguruan tri pikët e para për Romën në fazën e grupeve.

Roma renditet e treta në tabelën e grupit G pas dy xhirove, prapa Real Madrid dhe CSKA Moskës.

Notat e lojtarëve:

Roma:

Plzen: