Përfaqësuesi i PDK-së në KQZ kë rcënon Kurtin, i thotë se e pret fati i Gadafit

148
SHARE

Një ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve në vendin tonë, aktori dhe regjisori i njohur kosovar, Ard Islami, ka publikuar një mesazh kë rcënues që i ka ardhur në adresë të tij.

Përmes një postimi në Facebook, Islami shkroi: “Dmth që në ditën e parë! Urime Kosovë!”.

Mesazhi të cilin e ka publikuar Islami përmban kë rcënim të rëndë ndaj tij dhe përkrahësve të PDK-së, duke u thënë: “Kemi me iu vjerrë në shesh juve edhe krejt bashkëpunëtorët e PDK-së”.

“Mbaje në mend Ard Islami. Kemi me iu vjerrë në shesh juve edhe krejt bashkëpunëtorët e PDK-së. Ka ardhë koha jonë edhe krejt këto punë që i bëni, ne kemi me ra, dhe ju do të ndaleni. Edhe atë serialin që e keni promovuar Kadri Veselin edhe krejt punët që i bëni ju. Tash është koha jonë!”, pretendon Ard Islami t’i ketë shkruar dikush, raporton Koha.net.

Ndërsa sot, rreth 1 orë më parë, përfaqësuesi i PDK-së në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Ilir Gashi, ka komentuar kë rcënimin ndaj Ard Islamit.

Në reagimin e tij, Gashi pretendon se kë rcënimi ka ardhur nga ndonjë përkrahës i Vetëvendosjes dhe me këtë rast kë rcënon duke thënë se Albin Kurti “për 6 muaj fatin e Gadafit e përjeton”.

“Albin, lidhi qent endacak! Se për 6 muaj fatin e Gadafit e përjeton! Duhët të jesh kr iminel i lindur që të kë rcnosh në këtë formë akoma pa marrë pushtet!”, ka shkruar Gashi në Facebook

Gadafi, i cili ka qeverisur Libinë prej vitit 1969, u rrëzua nga pushteti pas protestave që nisën në vend në muajin shkurt.

Gjykata Ndërkombëtare e Hagës kërkoi arrestimin e tij, nën akuzën për k rime kundër njerëzimit, të kryer ndaj popullsisë libiane.

Por Muammar Gaddafi, u kap dhe u vr.a më 20 tetor, 2011.