Synoi ta transferonte Milani dhe Interi, ylli i madh po përfundon te Juventusi

Me tërheqjet thuajse përfundimtare të Interit dhe Milanit nga gara për të fituar performancën e Pietro Pellegrit, talenti i ri i Genoa po i afrohet shumë Juventusit, transmeton orainfo përcjell Transferimet.net. Balancat buxhetore të imponuara nga Uefa në fakt i...

Shpërthen Del Piero, ja se çfarë thotë për Serie A!

Alessandro Del Piero ka hapur edhe një herë temën për skandalin famëkeq Calciopoli dhe një të ardhme të mundshme me FIGC, shkruan orainfo përcjell Transferimet.net. Në një intervistë me La Gazzetta dello Sport,ish numri 10 i Juventusit u referohet skandalit...

‘Simpatia’ e Mourinhos po kalon te gjiganti evropian

Duke folur në një konferencë për shtyp të premten në mëngjes, menaxher i Manchester United Jose Mourinho ka pranuar se mesfushori yll, Marouane Fellaini mund të lërë një transferim të lirë pas përfundimit të këtij sezoni, transmeton orainfo përcjell...

‘Po dilja nga vaska, Maradona më tha ‘më lër të të laj unë’, ja...

Ylli i filmave Carmen Di Pietro ka zbuluar se ka pasur një histori dashurie me legjendën e Argjentinës, Diego Maradonën. “Kam pasur një histori dashurie me Maradonën. Nuk e kam deklaruar kurrë publikisht sepse nuk doja që të shpërthente debati....

Abidal zbulon sherrin me Guardiolën

Eric Abidal zbuloi dje një fërkim që ai kishte pasur me Pep Guardiolën në javët e para të trajnerit në fjalë në krye të Barcelonës. Në një intervistë të dhënë për stacionin televiziv “Europe 1”, Abidal vlerësoi teknikun aktual të...

Benalouane lojtar i Interit?

Inter thuhet se po konsideron një goditje në janar për mbrojtësin e Leicester City, Yohan Benalouane, transmeton orainfo përcjell Transferimet.net. Tuttosport citon një raport në The Sun, i cili pretendon kërkimin e Interit për një qendër-mbrapa për të vepruar si...

Sot, Messi merr ‘Këpucën e Artë’

Lionel Messi sot do të marrë "Këpucën e Artë" si golashënuesi më i mirë në 5 ligat më të mëdha të europës. Lionel Messi sot shkruan një kapitull të ri në historinë e tij si një prej futbollistëve më i...

Kaka i lë pa fjalë të gjithë, ja cilin futbollist të Milanit e vlerëson...

Pas vizitës së tij të lartë në Casa Milan, ish-fituesi i Topit të Artë, Kaka, qëndroi në Milano për të parë ndeshjen e ish-skuadrës së tij kundër Austria Wien në Europa League. Pas fitores 5-1 të AC Milan, e...

Hazard ka disa fjalë për Salah

Ylli i Chelseat, Eden Hazard mendon se sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah ka merituar të ketë më shumë mundësi te klubi londinez, transmeton zeri.info përcjell Transferimet.net. Reprezentuesi egjiptian kishte qenë pjesë e Chelseat gjatë edicioneve 2013/2014 dhe 2014/2015, por nuk...

Mustafi në Serie A?

Shkodran Mustafi mund të rikthehet si objektiv i “Nerazzurrëve” për vitin 2018. Shkodran Mustafi i kishte thënë “PO” Interit. Por, mbrojtësi i Arsenalit, mund të rikthehet si objektiv i “Nerazzurrëve” për vitin 2018. “Gazzetta dello Sport” shkruan se mbrojtësi shqiptar mund të...