Barcelona insiston për mesfushorin brazilian

arcelona ka rritur interesimin për Arthurin. Sipas burimeve të Goal, Barcelona ka rritur interesimin për mesfushorin brazilian të Gremios, Arthur, transmeton Gazeta Express. Robert Fernandez, drejtori teknik i klubit katalunas, e ka shikuar nga afër 21 vjeçarin javën e kaluar në...

Juventus merr një lajm shokues para ndeshjes ndaj Napolit

Gonzalo Higuain nuk do të luajë këtë të premte në derbin ndaj ish skuadrës së tij, Napoli në Serie A Sulmuesi argjentinas, Gonzalo Higuain do të operohet në dorë dhe nuk do të mund të paraqitet në ndeshjen ndaj Napolit. Sipas...

ZYRTARE: Shkarkohet De Biasi, zgjat pak aventura në La Liga

Nuk ka zgjatur shumë aventura e De Biasit në La Liga. Disa minuta më parë ishte klubi i Deportivo Alavesit e cila publikoi lajmin e shkarkimit të trajnerit italian, shkruan “Marca”, raporton SYRI.net, përcjellë Transferimet.net. Gianni De Biasi u shkarkua nga...

Ja klubi i ardhshëm i Lewandowskit

Si shumë lojtarë të mëdhenj edhe Robert Lewandowski do të mbyllë karrierën e tij në Amerikë. Lajmi është konfirmuar nga bashkëshortja e sulmuesit polak e cila pranoi se LA Galaxy pritet të jetë klubi i ri i burrit të saj,...

Karikatura e ditës, Messi kërkon teknologjinë ‘VAR’

Nuk ka dyshime pasi Lionel Messi është personazh kryesor i karikaturës për ditën e sotme. Agjencia e lajmeve “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës, ku Messi i tregon arbitrit se sistemi VAR është i domosdoshëm edhe në La Liga.

Eriksen në La Liga

Christian Eriksen pritet të transferohet në La Liga. Ai kërkohet me ngulm nga klubi i Barcelonës, përcjellë “Lajmi.net”. “Goal.com” transmeton informacionet e “Don Balon”, duke shkruar që Barca do të tentojë në janar për danezin. Ai ka deklaruar që është i lumtur...

Manchester City i Guardiolës, një fillim rekord i Premier League

Manchester City i Guardiolës ndjehet si kampion i Premier League. Huddersfield ishte skuadra e fundit që bie para “qytetarëve” (1-2) dhe nuk e bëri në mënyrë të lehtë. Kjo ishte hera e parë që nga viti 1995, që skuadra e...

Ja ku po transferohet Draxler

Lojtari gjerman Julian Draxler do të largohet nga PSG. Ylli i skuadrës franceze nuk ka hapësira në ekipin e Unai Emery, përcjell lajmi.net. Kësisoj, gjermani ka vendosur të transferohet në Premierligë. Liverpool dhe Arsenal po luftojnë për shërbimet e tij dhe ai...

Tjetër statujë për Ronaldon, këtë herë nuk mund të tallesh me portugezin

Superstar i Real Madridit, Cristiano Ronaldo nderohet me një bust të ri, por këtë herë imazhi i tij duket shkëlqyeshëm. Kujtojmë që disa muaj më parë 4 herë fituesi i “Topit të Artë” është ndërtuar një statujë në aeroportin e...

ZYRTARE: Shkarkohet Montella, nuk do ta besoni trajnerin e ri!

Milan ka shkarkuar zyrtarisht trajnerin Vincenzo Montella nga posti i trajnerit. Ky shkarkim vie pas formës së dobët që kalonte skuadra italiane, pavarësishtë investimeve të mëdha në verë, shkruan Transferimet.net. Gennaro Gattuso do të jetë jetë trajner i Milanit deri sa...