E rrallë në Angli, tifozi bëhet arbitri i katërt pasi dëmtohet anësori (VIDEO)

Një arbitër i zonës është thirrur nga tribuna për të zënë vendin e arbitrit të katërt pasi ai zëvendësoi anësorin e dëmtuar gjatë barazimit 1-1 të Norwich ndaj Preston në Sky Bet Championship të shtunën. Me asistentin që vuante nga...

“Lojtarët e Manchester City-t janë bërë vrasës”

Raheem Sterling thotë se lojtarët e Manchester City janë bërë vrasës gjatë ecurisë fantastike në Premier League. City ka shënuar 42 gola gjatë këtij sezoni në të gjitha kompeticionet, dhe Sterling thotë se mentaliteti i pamëshirshëm i skuadër është arsyeja...

Totti komenton gjestin e ulët të De Rossit (VIDEO)

Legjenda e Romës, Francesco Totti, i ka dalë në mbrojtje Daniele De Rossit, pasi ky i fundit u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen ndaj Genoas pas shuplakës që i dha Gianluca Lapadulas, e cila në fund i...

E rrallë: Kjo kompani e basteve paguan klientët për fitoren e Barcelonës: Pranon...

Kompania e basteve "Betfair" ka ndërmarrë një vendim të rrallë, duke cilësuar të rregullt golin e shënuar dje nga Leo Messi, atë që në fakt vijërojtësi nuk e sinjalizoi si të tillë në ndeshjen ndaj Valencias që u mbyll...

Kjo është arma e fortë e Gattusos

Ish-mesfushori i Milanit,Massimo Ambrosini beson se klubi bëri një zgjedhje të guximshme në emërimin e Gennaro Gattuso, pasi që sipas tij nganjëherë kimia e tij me klubin mund të kapërcejë përvojën, shkruan orainfo përcjell Transferimet.net. Vincenzo Montella u shkarkua nga...

Tri skuadra të Premierligës kërkojnë Gameiron

Sulmuesi Kevin Gameiro karrierën mund ta vazhdojë në Premierligë. 30 vjeçari që paraqitet në radhët e Atletico Madrid, po kërkohet nga disa skuadra në Premierligë. Janë skuadrat e Tottenhamit, Newcastel United dhe Everton, që po shfaqin interesim për sulmuesin francez. Gameiro skuadrës...

Çartet Aubameyang, ja ku dëshiron të transferohet ai

Që nga transferimi i tij në një golashënues suprem, spekulimet kanë ndjekur Pierre-Emerick Aubameyang në Borussia Dortmund, përcjell ORAinfo. Për dy vitet e fundit, sulmuesi i Gabon ka qenë i lidhur me lëvizjet prej shumave të mëdha larg nga...

Trajneri i Sevillas u diagnostikua me kancer, ja kur do të operohet

Lajmi për sëmundjen e tij, që u mësua pas barazimit 3-3 të Sevillas ndaj Liverpoolit në Champions, tronditi ambientin te skuadra andaluziane. Trajneri Eduardo Berizzo është i sëmurë me kancer në prostatë dhe për pak kohë duhet të fokusohet vetëm...

Pesë lojtarët që mund ta transformojnë Liverpoolin e këtij sezoni

Afati kalimtar i janarit po afrohet, përderisa po i qasemi dhjetorit. Liverpool ka shijuar një start jo shumë të mirë të sezonit 2017/18. Ata janë shumë afër kualifikimit në fazën tjetër të Champions League, ndërsa pozicionohen në vendin e 6-të...

Evertoni gjen trajnerin, pritet zyrtarizimi (Foto)

Më në fund skuadra e Evertonit e ka në plan ta zyrtarizoj trajnerin e ri. Klubi nga Anglia pritet që së shpejti ta zyrtarizoj trajnerin e njohur, Sam Allardyce, të cilin ndryshe e quajnë “Big Sam”, transmeton IndeksOnline. Sam pritet të...