‘U larguam nga Kosova sepse nuk donim të vriteshim’, rrëfimi emocionues i futbollistit të...

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina gjatë një intervistë për “Eadt.co.uk” ka rrëfyer rrugëtimin e tij të fëmijërisë ku ka treguar për ikjen nga Kosova gjatë periudhës së luftës. “Isha dy vjeç kur shkuam në Norvegji, për shkak të...

Skuadra e fundit në renditje është kthyer në më të përfolurën

Instinkti që e kishte shtyrë Massimo Taibin të bënte shumë pritje gjatë karrierës së tij, e bëri menjëherë të ndiejë se çfarë do të ndodhte, shkruan BBC. Telefoni i tij nuk ndalej së cingëruari, përcjell Koha Ditore. "Ishte sikur kisha shënuar...

Flet Icardi për marrëveshjen me Real Madrid

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi ka mohuar kategorikisht se ka arritur marrëveshje me Realin, siç raportonin mediat spanjolle. Icardi është i lidhur me një kalim në Santiago Bernabeu në afatin kalimtar të janarit, megjithatë ai e ka ritheksuar dëshirën e...

Ylli i Milanit nënshkruan me Juventusin?

“Tuttosport” raporton se dy rivalët nga Serie A kanë shfaqur interesim për transferimin e mbrojtësit të “Rossonerëve”, Alessio Romagnoli. Juventus dhe Inter kërkojnë një përforcim nga Milan. “Tuttosport” raporton se dy rivalët nga Serie A kanë shfaqur interesim për transferimin e...

Konfirmohet: Juventusi merr lajmin e keq para ‘derbit’ me Interin

Ashtu siç pritej kapiteni i Juventusit, Gigi Buffon me shumë mundësi do të humbë “Derby d’Italia”. Të shtunën në orën 20:45 Juventusi do të presë në Torino skuadrën e Interit në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Serie...

Ronaldo: Ky ekip mund të shpallet kampion në Serie A

Ronaldo beson se Inter mund ta fitojë Scudetton, gjatë këtij sezoni në Serie A. Ronaldo beson se ish skuadra e tij, Inter, mund ta fitojë titullin e kampionit në Serie A. “Interi meriton të jetë në krye të Serisë A. Jam...

McGregor: Do të rikthehem në 2018-ën. Luftëtarë, filloni aplikimet

Donor McGregor ka nxitur kundërshtarët potencialë të lobojnë për t’u përballur me të teksa kërkon të rikthehet në 2018. Irlandezi herën e fundit që u ndesh ishte në gusht ndaj Floyd Mayweather në ringun e boksit. Mbetet për t’u parë nëse...

Formacioni i Allegrit anti Inter

Fundjava nën shenjën e supersfidës Juventus-Inter. “Zonja e Vjetër” është gati të veshë fustanin e galasë. Gjatë kësaj përplasjeje të ethshme për kreun e Seria A, në fakt, Allegri duket se ka për qëllim të “ringjallë” 5-yjet, që në kampionat...

Modric në Serie A?

"Don Balon" raporton se Luka Modric është duke konsideruar të ardhmen e tij në Real Madrid. Milan kërkon një përforcim të madh nga Real Madrid. “Don Balon” raporton se mesfushori kroat është duke konsideruar të ardhmen e tij në Santiago Bernabeu. Andaj,...

Hazard: Këto dy ekipe nuk i dua në shortin e Champions League

Eden Hazard ka veçuar Barcelonën dhe Paris Saint-Germain si dy kundërshtarët më të rrezikshëm në shortin e rrethit të dytë të garës. Eden Hazard ka dy skuadra me të cilat nuk dëshiron të takohet në shortin e Ligës së Kampionëve. Mesfushori...