Roma me transferim ‘bombë’ në janar

Aleixi Vidal në janar do të largohet nga Barcelona. Klubi katalonas nuk e dëshiron qëndrimin e mbrojtësit në skuadër, andaj do ta largoj në afatin e dimrit. Roma është duke e monitoruar situatën e Vidalit tek Barcelona, andaj në janar e...

Interi po e transferon ish-dështakun e Milanit

Inter e ka shumë seriozisht transferimin e sulmuesit të Bolognas, Simone Verdi Trajneri i Interit, Luciano Spalletti ka kërkuar transferimin e sulmuesit të talentuar italian Simone Verdi, që në të kaluarën ishte pjesë e Milanit. Ai e dëshiron atë që në...

Messi apo Ronaldo: Cili është më i miri në botë sipas Rivaldos

Braziliani ka pasur fjalimin e tij përpara El Clasicos ku Real Madrid dhe Barcelona do shkojnë kokë më kokë këtë fundjavë në një nga rivalitetet më të mëdha në futbollin botërorë. Ish-mesfushori i Barcelonës, Rivaldo beson se Lionel Messi është...

Nuk do ta besoni çfarë kushti i ka vënë Barcelona – Mascheranos për tu...

Transferimi i Javier Mascheranos te Hebei China Fortune është bllokuar nga Barcelona për një arsye të vetme. Edhe pse argjentinasi ka rënë dakord për çdo detaj me ekipin kinez marrëveshje që vlenë 10 milionë euro, kataluansit nuk do ta lirojnë...

Presidenti i Bayern Munchen bënë koment befasues për Neymar

Bayern Munchen kanë përjashtuar mundësinë e kopjimit të politikës së fundit të transferimit të Paris Saint-Germain dhe tha se Neymar "nuk duket aq i mirë". Gjigantët francezë thyen rekordin botëror kur ata bombarduan me £ 198million Barcelonën për brazilianin në...

Supertalenti në janar i bashkohet Realit

Kampionët e sapo shpallur të Botës për klube, do të nisin të shpenzojnë në janar Blerja e parë e Real Madridit për vitin 2018 do të jetë portieri Kepa Arrizabalaga. Presidenti i ‘Los Blancos’ Florentino Perez, ka vendosur të paguajë...

​Pastore-Inter: Bëhet e ditur gjithçka

Skuadra italiane Inter nuk ka bërë ndonjë tentim për transferimin e mesfushorit argjentinas, Javier Pastore Marcelo Simonian agjent i Javier Pastores ka mohuar zërat se Inter është duke u interesuar për mesfushorin e PSG-së. Ai tha se për momentin nuk ka...

Mourinho shokon klubin, largon Mkhitaryanin për këtë lojtar

Mourinho është i gatshëm ta sakrifikojë Mkhitaryanin për ta sjellë Sandron në “Old Trafford”. Sipas asaj që raporton The Sun, Jose Mourinho i ka kërkuar klubit që të transferojë Alex Sandron nga Juventusi dhe për ta bërë këtë, janë të...

Hazard do të transferohet te ky superklub pas Kupës së Botës

Real Madridi është duke bërë progres në bisedimet për të nënshkruar me anësorin fantastik të Chelseat, Eden Hazard. Trajneri Zinedine Zidane ka kërkuar nga presidenti Florentino Perez të nënshkruajë me Eden Hazard, të cilin e dëshiron në skuadër pas përfundimit...

Këto tri super klube e duan Iscon, ky i fundit po pret sinjal nga...

Agjentët e mesfushorit te Real Madridit, Isco, në tavolinën e tyre kanë tri oferta çmendura Sipas mediave spanjolle, Manchester City, Juventus dhe PSG janë të interesuara për spanjollin. Isco akoma duhet ta bindë trajnerin Zinedine Zidane për një vend në...