Flet edhe Isa Mustafa, beson në pafajësinë e Haradinajt

​Pas dorëheqjes Ramush Haradinajt nga kreu i qeverisë, ka reaguar edhe kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Përmes një shkrimi në Facebook, Mustafa tha se ndjen keqardhje që dorëheqja e kërkuar në vijimësi e Haradinajt nga ana e...

Basha për Haradinajn: Akt i një njeriu që vë atdheun mbi gjithçka

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, reagoi pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj. Basha deklaroi se dorëheqja e Haradinajt është akti i një njeriu që vë atdheun mbi gjithçka. “Dorëheqja e kryeministrit Ramush Haradinaj është akti i një njeriu...

Kurti për dorëheqjen e Haradinajt, e vonuar me arsye të gabuar

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se dorëheqje e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit është e vonuar me arsye të gabuar. Përmes një shkrimi në Facebook, ka numëruar disa arsye për çka do duhej Haradinaj të dorëhiqej...

Majko: Haradinaj i bëri nder Kosovës, dha dorëheqje si burrështetas

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, ka reaguar pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, për t’u intervistuar si i dyshuar. Majko ka thënë se Haradinaj ka dhënë dorëheqje si një...

Berisha: Sa herë duhet me dëshmu se Ramushi është i pafajshëm?

Deputeti i Nisma-s Zafir Berisha, ka reaguar pas dorëheqjës së kryeministrit Ramush Haradinaj. Me këtë rast ftesën nga Gjykata Speciale për Haradinajn, Berisha e ka quajtur tallje. Postimi i Plotë i Zafirit: Ftesa për Ramushin nga Gj.Speciale është tallje me shtetin! Sa herë...

Tomë Gashi flet pas dorëheqjes së Haradinajt, ka një mesazh për deputetët që votuan...

Gjykata Speciale që nga sekondi i parë ka qenë,është dhe deri në fund do të jetë politike. Kështu ka vlerësuar avokati Tomë Gashi, i cili në një prononcim për “Bota sot”, ka komentuar dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai ka...

Gjykata Speciale fton edhe këshilltarin e Hashim Thaçit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një shkrimi në Facebook ka njoftuar se këshilltari i tij dhe njëkohësisht ish-shefi i Shtabit të UÇK-së Bislim Zyrapi është ftuar nga Gjykata Speciale. Ftesa e Zyrapit vjen pas ftesës së Gjykata Speciale ndaj...

Haradinaj dha dorëheqje: Por mund të formohet qeveri e re, pa shkuar fare në...

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka dhënë sot dorëheqje të parevokueshme, shkaku se është ftuar si i dyshuar nga Gjykata Speciale. Ai, pavarësisht kësaj, ka thënë se nëse mbahen zgjedhjet e reja, do t’i futet garës, për ta parë nëse elektorati sërish...

Çfarë parasheh Kushtetuta e Kosovës kur një kryeministër jep dorëheqje

Qeveria e Kosovës aktualisht është pa kryeministër dhe tani zhvillime të reja do të ndodhin në Kosovë, shkruan Gazeta Metro. Kryeministri i deritanishëm Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita që ka mbajtur për shkak se siç tha...

Albin Kurti: Ramush Haradinaj është dashur të jap moti dorëheqje

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se dorëheqja e Ramush Haradinaj si kryeministër është e vonuar dhe me arsye të gabuara, shkruan Gazeta Metro. Kurti ka thënë se dorëheqja nga Haradinaj duhet të kishte ndodhur qysh moti, kur...