Hoxhaj: Qeveria e ka prioritet krijimin e vendeve të punës

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj mori pjesë në simpoziumin ekonomik Francë – Kosovë. Në këtë konferencë, zëvendëskryeministri Hoxhaj deklaroi se Kosova dhe shtetndërtimi i saj janë storie suksesi falë miqve dhe aleatëve të saj, siç është Franca. ...

Milaim Zeka: Tash e mora vesh se si Xhavit Haliti i ka bë 2-3...

Deputeti i Kosovës, Milaim Zeka e ka cilësuar të habitshëm deklarimin e Ministrit Bedri Hamza se asnjë kazino në Kosovë nuk ka licencë. Ministri Hamza, ka folur në Kuvendin e Kosovës, ku edhe u miratua rezoluta e Kuvendit të Kosovës...

E moshuara që v.rau me th.ikë shtatëvjeçarin nga Kosova është me “probleme mendore”

Mediumi zviceran Blick.ch, djali është pl.agosur rë.ndë në qafë dhe mësuesi i klasës kishte nxituar për të ndihmuar atë. Por nxënësi i shkollës fillore, i cili viziton shkollën Gotthelf vetëm 200 metra nga vendi i kr.imit, nuk kishte shanse për...

E dhimbshme: Nëna e vajton djalin e saj në vendin e kr.imit

Nëna e shtatë vjeçarit shqiptar, e ka vizituar vendin e kr.imit, ku djali i saj u qëllua për vd.ekje nga një e moshuar zvicerane. Pensionistja 75 vjeçare e ka su.lmuar shqiptarin Mërgim L. 7 vjeçar e më pas e ka...

A jeni normal – pyetja e çuditshme e Veselit për Sami Kurteshin

Kryeparlamentari Kadri Veseli është përplasur me deputetin e VV’së, Sami Kurteshin pasi ky i fundit me ngulm donte ta merrte fjalën, ndërkohë që Veseli e shpalli të mbyllur debatin për kazinot. Veseli ka pyetur Kurteshi: “A jeni normal, a nuk...

Rexhaj: Qasja e komandantëve karshi Kosovës, e njëjtë si kundër Serbisë

Veprimtari Sali Rexhaj thotë se komandantët janë patriot dhe për bashkim kombëtar, por me këtë logjik po e kapin dhe po e shkatërrojnë shtetin e Kosovës. Rexhaj përmes një shkrimi në Facebook, shprehet se, qasja e tyre për Kosovës është...

Miratohet rezoluta për pezullimin e lojërave të fatit

Pas harmonizimit të rezolutës së LDK-së, është miratuar me 74 vota për projekt rezoluta që fillimisht i pezullon lojërat e fatit dhe brenda 30 ditëve qeveria të sjell ligjin në Kuvend që i ndalon këto. Sipas shefit të Grupit Parlamentar...

Haradinaj ngushëllon familjen e 7 vjeçarit që u humbi jetë në Zvicër

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka ngushëlluar familjen e 7-vjeçarit Kosovar i cili u vra dje në Basel të Zvicrës. “Ndaj dhembjen e madhe dhe ua përcjellë ngushëllimet më të thella familjes së Mërgimit, 7-vjeçarit të vrarë dje në Basel...

Vetëvendosje: Partitë në pushtet me punësimet e familjarëve po gllabërojnë sektorin publik

Lëvizja Vetëvendosje përmes një aksioni simbolik ka denoncuar partitë politike për përdorimin e sektorit publik e me theks të veçantë ndërmarrjen “Telekom” për punësim të familjarëve të tyre. Aktivistë të LVV-së, në sheshin “Nënë Tereza ”, përkatësisht në muret e...

Shkrimtari serb Arsenijeviq: Kosova është shtet i pavarur, na pëlqeu ose jo, mos të...

Nuk shoh mënyrë se si konflikti i ngrirë do të ishte më mirë se sa marrëveshja, ka thënë për FoNet Vladimir Arsenijeviq dhe ka vlerësuar se Serbia e Kosova do të duhej të ndërtonin marrëdhënie të arsyeshme e të...