Zambrotta ka çmendur të gjithë, ja se më kënd e krahason Gattuson

Ish-mbrojtësi i Milanit, Gianluca Zambrotta, thotë se pret Gennaro Gattuso të imitojë Fabio Capellon si trajner, shkruan orainfo përcjell Transferimet.net Zambrotta ka luajtur së bashku me Gattuso për Milanin dhe Italinë, duke fituar një Scudetto dhe Kupën e Botës me...

“Më kanë detyruar të humbas ndeshjen, 2 herë ndaj të njëjtit rival”

Një mundës iranian ka akuzuar sot drejtuesit e tij, se është detyruar që të humbasë sfidën me një rival rus, në mënyrë që në raundin tjetër të mos duelonte me rivalin nga Izraeli, i cili ishte kualifikuar më parë....

Deklarata befasuese e Dana White: McGregor mund të mos duelojë më

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka befasuar të gjithë mëngjesin e sotëm kur ka thënë se Conor McGregor mund të mos ngjitet më në kafaz, duke deklaruar se kampioni irlandez i arteve marciale mikse mund t’i ketë thënë një...

Bunjaki mund ta vazhdojë punën si trajner në Kinë

Ish-seleksionuesi i Kosovës, Albert Bunjaki, mund të vazhdojë karrierën në Superligën e Kinës, shkruan sot Koha Ditore. Mundësinë e angazhimit në kampionatin kinez e ka bërë të ditur vetë trajneri, të martën, për gazetën. Ai nuk ka dashur ta zbulojë emrin...

A do të largohet Shaqiri në janar nga Stoke, ja çka thotë Hughes

Trajneri Mark Hughes ka insistuar se mesfushori Xherdan Shaqiri nuk do të largohet gjatë afatit kalimtar të janarit nga skuadra e Stoke Cityt. Hughes ka thënë se çdo skuadër do të refuzohet për Shaqirin 26-vjeçar. "Nëse ka interesim për Shaqirin...

Gattuso e nis keq me Milanin, e pabesueshme çfarë bën gjatë stërvitjes së parë...

Genaro Gatuso do të drejtojë skuadrën e Milanit të paktën deri në fund të sezonit. Të gjithë e njohim atë për temperamentin e lartë që ka në karakter ndërsa ditën e djeshme ai drejtoi seancën e parë stërvitore. Shikoni si...

Formacionet e mundshme: Barcelona – Murcia

Sot në orën 19:30 Barcelona do të presë në “Camp Nou” skuadrën e Murcias në ndeshjen e kthimit të vlefshme për Copa del Rey. Kujtojmë që ndeshja e parë është fituar me rezultatin 3-0 në favor të katalanasve, shkruan "Mundo...

Punë e kryer! Goretzka do të i takojë këtij ekipi

Schalke ka bërë një ofertë përfundimtare të kontratës prej 12 milionë euro në vit në një përpjekje për të mbajtur Leon Goretzka në klub, raporton Bild, raporton orainfo përcjell Transferimet.net. Goretzka është jashtë kontratës në fund të sezonit dhe ka...

Lewandowski godet ashpër Ancelottin, arsyeja do të iu çmend

Sulmuesi i yllit të Bayernit sheh shkakun e problemeve aktuale të lëndimeve në Bayern në të kaluarën –e ish- trajnerit, Carlo Ancelotti, shkruan orainfo përcjell Transferimet.net. Arjen Robben, Thiago dhe Thomas Müller: Shumë yje të FC Bayern janë duke luftuar...

Montella gjen ekipin e ri pas shkarkimit nga Milan

Me Ancellotin që refuzon të pranojë stolin e të kaltërve, në pritje të ofertave nga klube të mëdha europiane, Montella është emri më i mundshëm për të marrë drejtimin e Italisë. Ende pa u shuar jehona e shkarkimit nga drejtimi...