Wenger flet për të ardhmen e Ozil dhe Sanhez

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka thënë se pret që Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil të mos largohen nga klubi në afatin kalimtar të janarit. Të dy lojtarët janë në fund të kontratës me klubin londinez dhe nuk kanë dhënë...

3 dribluesit më të mirë në botë deri më tani

Futbolli është padyshim loja që përcjellë deri tek shikuesi i saj emocionet më të forta dhe më drithëruese gjatë në ballafaqimi 90 minutësh. Golat, duelet, e mbase edhe fjalosjet e herë pas hershme kapin kulminacionin e kënaqësis së një adhuruesi...

Që në stërvitjen e parë, Gattuso ‘dënon’ lojtarët e Milanit

Gennaro Gattuso do ta udhëheq sot stërvitjen e parë si trajner i ri i Milanit. Por, “Gazzetta dello Sport” raporton se Gattuso ka anuluar ditën e pushimit për futbollistët, që ishte caktuar për sot. Ai i pret ata në stërvitje për...

De Biasi trajner i Italisë?

Ish-përzgjedhësi i kombëtares shqiptare në futboll, Gianni De Biasi, sipas raportimeve po konsiderohet si një nga trajnerët e mundshëm që mund të marrë postin e selektorit të kombëtares italiane. De Biasi të hënën u shkarkua nga Alavesi në Spanjë, ndërsa...

Formacionet e mundshme: Watford-Manchester United

Sot pritet të zhvillohen disa ndeshje të vlefshme për javën e 14-të të Premier Leaguen angleze. Pa dyshim përballja më interesante e mbrëmjes do të jetë dueli mes Watfordit dhe Manchester Unitedit. Ja formacionet e mundshme të dy skuadrave: Watford: Gomez; Mariappa,...

Reali gati të transferoj sulmuesin që po ‘çmend’ Europën

Wanda Nara e njohur nga të gjithë si gruaja dhe njëkohësisht agjentja e Mauro Icardit është në qendër të vëmendjes pasi burri i saj po kërkohet nga klubet më të mëdha të Europës. Sezonin e kaluar Icardi rinovoi me Interin...

Nënshkruan me Inter, mungon vetëm zyrtarizimi!

"Corriere dello Sport" raporton se portieri slloven do të nënshkruajë kontratë të re në "Giuseppe Meazza" deri në vitin 2021. Samir Handanovic do ta konfirmojë të ardhmen e tij në Inter. E përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport” raporton se portieri...

A ka probleme Mane me Klopp? Ja çka thotë sulmuesi!

Sulmuesi i Liverpool, Sadio Mane, këmbënguli se nuk kishte probleme me Jurgen Klopp, megjithë paraqitjen e tij për t’u diskutuar me trajnerin, pas një barazimi 1-1 kundër Chelsea. Mane hyri në fazat përmbyllëse të lojës në “Anfield”, të shtunën, para...

Vdes ish trajneri i Chelsea

Ish-trajneri i Akademisë së Chelseat dhe Crawley Town, Dermot Drummy befasisht ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare, shkruan tabloidi britanik “Mirror”. Lajmi është konfirmuar nga djali i tij i cili shkruan në twitter: “Ok, kjo është dita më e vështirë....

Përforcimi i ‘dështuar’ kthehet te Barcelona

Benfica nuk do ta blejë andaj Douglas me gjasë do të rikthehet në Camp Nou. Benfica nuk do ta shfrytëzojë opsionin për blerjen e Douglas, mbrojtësit brazilian të huazuar nga Barcelona. E përditshmja sportive katalane “Sport” raporton se klubi portugez nuk...