Ahmet Isufi “kapet” me Avduallah Hotin për bastoret e kazinot , jav ke nal...

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi i ka reaguar shefit të grupit të LDK-së, Avduall Hotit për ligjin për mbylljen e lojërave të fatit, përcjellë “Bota sot”. Isufi shkruan se Hoti nuk duhet t’i akuzojë të tjerët për...

Çmimi i naftës në Kosovë po ndryshon brenda ditës, a pritet përsëri rritje?

Kosova këtë vit po përballet me çmime të larta të naftës. Qytetarët po ankohen vazhdimisht se çmimi i naftës është i papërballueshëm krahasuar me të ardhurat në Kosovë. Në vendet e rajonit çmimi i naftës nuk është se dallon shumë nga...

Kritikuesi i madh i Agim Veliut: Lutem për ty Agim, do të bëj dua...

Kryetari i Partisë Fjala në Podujevë, Xhevdet Maloku lutet që i pari i komunës së tij të ketë shpëtuar pa lëndime serioze. Njëri nga kritikuesit më të mëdhenj opozitar në Podujevë, Maloku ka thënë se duhet të bëhet dua te...

Policia jep detaje: Ja si u aksidentua nënkryetari i LDK-së

Policia e Kosovës ka konfirmuar rastin e aksidentit në magjistralen Prishtinë-Podujevë, ku i përfshirë ishte kryetari Agim Veliu. Zëdhënësi i Policisë, Agron Borovci ka thënë se ishte vetëaksident. ‘’Rreth ores 17:30 policia ka marre informaten per per nje vetaksident te...

Kjo është gruaja 75 vjeçare nga Zvicra qe i’a mori jetën fëmiut nga Kosova

Pas kesaj ngjarje, gruaja, 75-vjeçare zvicerane, informoi njerëzit dhe institucionet me telefon përmes një SMS’i ku tha se kishte the rur një fëmijë. Pas kësaj ajo shkoi dhe u dorëzua në polici. Por sipas te përditshmes Zvicerane, janë publikuar disa fotografi...

Arre.stohet biznesmeni indian dy ditë pasi u takua me Haradinajn

Ai është arr.estuar në Aeroportin e Rinasit në Tiranë, nga Interpoli, pasi kërkohej nga India, në aku.zën për shpërlarje pastrim parash. “Ky shtetas është kapur në në aeroportin e Rinasit në dalje nga territori i Republikës së Shqipërisë pasi ishte...

Ahmeti tregon ç’është bërë vjet e ç’do t bëhet sivjet në Prishtinë

Në një konferencë për media kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe drejtori i Urbanizmit Ardian Olluri prezantuan punën e kësaj drejtorie gjatë vitit 2018, planifikimet dhe projektet për vitin 2019, si dhe risitë në procedurat e aplikimit dhe pajisjes...

Fundi i bastoreve në Kosovë, po mbyllen të gjitha

Me 74 vota pro dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Rezolutën e propozuar nga LDK-ja për pezullimin e aktivitetit të kazinove dhe lojërave të fatit. Në seancën e jashtëzakonshme të mbajtur sot, të gjitha partitë mbështetën rezolutën. Pas...

Mogherini: Unë nuk flas keq për Kosovën, e flas vetëm realitetin e tyre që...

Federica Mogherini siç duket sërish po flet rreth Kosovës për liberalizimin e vizave. Ajo tani ka re.aguar pas fjalëve të ambasadorës së Britanisë së Madhe. Ambasadorja e Britanisë së Madhe i tha Mogherinit që të mos e pe.ngon Kosovën për...

Vuçiq: Kosova nuk ekziston për mua, por edhe nëse ekziston Kosova është pjesë e...

Kryeministri serb Aleksander Vuçiq, ndryshe produkt i Millosheviçit dhe Sheshelit, nuk përmbahet për Kosovën dhe flet, thotë që Kosova për të nuk ekziston. Edhe pse Kosova është shtet dhe tanimë ajo ka edhe ushtrine e saj dhe po mbështetet dhe...