”taksa do të mbetet në fuqi deri në njoftimin e mëtejshëm” deklaron Ramush Haradinaj

Përveçse në Kosovë, lajmi për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj është publikuar shumë shpejt edhe nga mediat e rajonit, evropiane dhe ato botërore. Përveç mediave prestigjioze si BBC, Bloomberg, Spiegel dhe të tjera, për këtë lajm ka raportuar...

Lajmërohet Veseli pas dorëheqjes së Haradinajt, flet edhe për koalicionin

Kryeministri i Kosovës, Ramuash Haradinaj, ka dhënë dorëheqje pasi është ftuar për intervistim nga Gjykata e Hagës për hetimin e krimeve kundër serbëve etnikë gjatë dhe pas luftës 1998-1999. Ndërsa, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se...

Limaj: Ftesa e Speciales për Haradinajn, e padrejtë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate të Kosovës Fatmir Limaj ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale është e padrejtë. Postimi i Limajt: Ftesa...

Ky është reagimi i Vuçiqit pas dorëheqjes së Haradinajt

Lajmi për dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit ka bërë bujë në mediat e rajonit dhe ato ndërkombëtare. Sipas Tanjugut të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit, do të reagojë nesër lidhur me vendimin e Haradinajt. “Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do...

Geci flet për lotët e Ramush Haradinajt: Bëre mirë që fatin e Kosovës ia...

Pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj kanë vërshuar komentet në rrjetet sociale. Së fundmi njëri nga shtatë vëllezërit Geci, Esati, ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit. Geci shkruan se, është për të ardhë keq kur i sheh lotët e një kryeministri...

Kryeministër Kadri Veseli, ai do ta heqë taksën, në shërbim të Presidentit Thaçi?!

Në një postim të tijin në facebook, analisti Fadil Lepaja ka komentuar dorëheqjen e kryeministrit Haradinaj nga pozita e drejtuesit të qeverisë, duke thënë se tash, me gjasë Presidenti Thaçi mandatin do t’ia japë përsëri PAN-it, Veselin si bartës...

Ky është reagimi i Anitës pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim kryeministrin Ramush Haradinaj. Kjo është arsyeja që Haradinaj ka dhënë sot dorëheqje nga pozita e kryeministrit. Për dorëheqjen e tij ka reaguar edhe bashkëshortja e Haradinajt, Anita Muçaj-Haradinaj, përcjell Bota sot. Ajo ka shpërndarë postimin...

Haradinaj pas dorëheqjes: Do të garoj sërish në zgjedhje

Kosova duhet të bëhet gati për zgjedhje, pasi Qeveria e kryesuar nga Ramush Haradinaj është në dorëheqje. Kjo pasi kreu i ekzekutivit bëri të ditur se ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryeministrit pasi është ftuar si i dyshuar...

Përveç Haradinajt, Specialja fton edhe këshilltarin e Thaçit dhe disa ish-eprorë të UÇK-së

Përveç kryeministrit të dorëhequr, Ramush Haradinaj, Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe Bisilm Zyrapin, këshilltar i presidentit Hashim Thaçi si dhe disa ish-eprorë tjerë të UÇK-së. Kështu ka bërë të ditur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një shkrimi...

OVL e UÇK-së në Dukagjin: Ftesa për Haradinajn në Hagë e motivuar politikisht

Kryeministri Ramush Haradinaj sot ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, për shkak se është ftuar nga Gjykatës Speciale Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Dukagjin, ka reaguar pas ftesës së Gjykatës Speciale për Ramush Haradinajn, është totalisht...