O’Connell takohet me Bill Clinton: Ndër ta takoj 20 vjet pas ndërhyrjes në Kosovë

20
SHARE

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, është takuar sot me ish presidentin amerikan, Bill Clinton, gjatë vizitës së tij në Prishtinë, përcjell Bota sot.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ambasadori britanik ka thënë se është nder që të takohet me të, 20 vjet pas ndërhyrjes për të sjellë paqe në Kosovë.

“Nder që ta takoj Presidentin Clinton, 20 vite pasi Amerika, me Britaninë dhe aleancën e NATO-s, vepruan për të sjellë paqe në Kosovë, dhe për të reflektuar se si zgjidhet tona mund të ndërtojnë paqe që zgjatë”, ka shkruar O’Connell në Facebook./BS/