Në Slloveni u shënua goli i vitit, bëhet hit botëror

331
SHARE

Kjo ndodhi në PRVLIGA (Ligën Sllovene).

Sulmuesi qëndroi i vetëm përpara portierit kundërshtar dhe vendosi të bëjë një gol me finte të paparë, çka është bërë virale në çast në rrjetet sociale.

Ndeshja ishte 4-1 në favor të skuadrës së tij.

Duke qenë se futbolli ka në bazë “fair-play”-in, natyrshëm lind pyetja: veprim prej gjeniu, apo mungesë respekti për kundërshtarin tregon ky gol?!

Përgjigjen mund ta japë secili prej jush, pasi të shikojë videon e mëposhtme.