Ky ekip nga Premier League ofron 17.6mln funte për Cenk Tosun

78
SHARE

Crystal Palace kanë paraqitur një ofertë prej 17.65 milionë funte për sulmuesin e Besiktas Cenk Tosun.

26-vjeçari ka qenë në formë mahnitëse për anën turke këtë sezon dhe ka tërhequr një mori admiruesish.

Por janë Shqiponjat që kanë bërë lëvizjen e parë për të provuar dhe çmuar yllin e Stambollit, sipas presidentit të Besiktas Fikret Orman.

Duke folur për Haber në atdheun e tij, ai tha: “Nuk jemi të sigurt se Cenk do të shkojë.

“Ne duam që Cenk të qëndrojë. € 20 është një shumë e vogël për Cenk.”

Tosun ka qenë në radarin e Palace për shumë muaj ndërsa kërkojnë për përforcim të fuqisë së zjarrit.