Formacionet zyrtare: Real Madrid – Barcelona

98
SHARE

Reali i Madridit dhe Barcelona do të luajnë mbrëmjen e sotme në “Santiago Bernabeu” sfidën e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Mbretit.

Takimi i parë u zhvilluar në “Camp Nou” ka përfunduar në barazim 1-1, ndaj çështja e kualifikimit është totalisht e hapur.

Edhe pse madrilenët kanë avantazhin e golit në fushën kundërshtare, në “El Clasico” asnjëherë nuk bëhen llogari të tilla.

Supersfida e dy gjigantëve spanjollë do të luhet në orën 21:00 dhe të dy trajnerët, Solari e Valverde, i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Navas, Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal, Kroos, Llorente, Modriç, Venicius Jr, Benzema, Vasquez

Barcelona: Ter Stegen, Alba, Lenglet, Pique, Semedo, Arthur, Busquets, Rakitic, Coutinho, Suarez, Messi