Formacionet zyrtare: Burnley – Man City

22
SHARE

 

Burnley dhe Manchester City masin forcat në EFL Cup.

Të dy skuadrat, do të kërkojnë kalimin tutje, në ndeshjen që fillon nga ora 20:00.

Ky raund i EFL Cup luhet me një ndeshje, dhe në rast barazimi, ndeshje shkon direkt në penallti.

Formacionet zyrtare:

Burnley:

Manchester City: Steffen, Walker, Fernandinho (C), Laporte, Mendy, Rodrigo, De Bruyne, Torres, Mahrez, Sterling, Palmer.