Flet edhe ish-anëtari i SHIK-ut: Ja si e qujti Kamishi, Flora Brovinën, përmend Thaçin dhe Veselin

99
SHARE

Edhe ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në Facebook, e ka komentuar fotografinë e publikuar të Flora Brovinës, deputete e Kosovës nga radhët e PDK-së.

Miftari thotë se, më Flora Brovina nuk i duhet Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit.

Madje Miftari, e kujton edhe kohen kur Kamishi e ka quajtur lopë Flora Brovinën.

Ja postimi i plotë:

Flora e kum dit sikurse Kamishi që sigurt je lopë, por që je lopë pa brina shyte tani e kuptova. Duhet ta dish se s’ju duhesh më Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit shyqyr që s’ti kanë dhanë naj fotot tujën ka lahesh në banjo në Pozharevc, foto nga koha kur ishe në burgun e Pozharevcit kah pinë kafe gju me gju.. gjatë luftës me Zenel Kelmendin drejtorin e burgut Serb gjatë dhe pas luftës sa ishe e arrestuar.

Kush e kishte futur dhe garantuar para ndërkombëtarëve në vitin 2000 Gojartin djalin e Zenelit familje komplet e UDB në policinë e Kosovës gjenerata e 5 pas luftës tjera herë të pyes…!