Deulofeu arrin marrëveshje më këtë skuadër

191
SHARE

Napoli dëshiron të shtojë një sulmues në listën e tyre pasi ata duan një zgjidhje cilësore prapa Lorenzo Insigne dhe José Maria Callejon.

Ata ishin shumë afër për të marrë Simone Verdin e Bolonjës, por në fund, ylli italian vendosi të refuzonte ofertën e tyre dhe të qëndronte në Bolonjë, përcjell ORAinfo.

Gerard Deulofeu i Barcelonës shihej si një alternativë ndaj Verdit, pasi ai tani mund të bëhej objektivi kryesor i Napolit.

Ish-sulmuesi i Milanit nuk ka luajtur shumë gjatë këtij sezoni nën Valverde ndërsa po kërkon një mundësi të re.

Sipas Radio CRC, Giuntoli ka arritur një marrëveshje me Deulofeu pesëvjeçare me vlerë 2 milionë euro në sezon.

Deulofeu u shfaq në 12 ndeshje për Barcelonën në vitin kur shënoi 1 gol dhe shtoi 1 asist. Blaugranët e ka nënshkruar tashmë Coutinhon nga Liverpooli, prandaj për spanjollin nuk ka shumë vend për të