Tuesday, July 14, 2020

Top Lajme

Xhevdet Shabani, futbollisti më i mirë në vend për vitin 2018

Xhevdet Shabani është zgjedhur futbollisti më i mirë në vend për vitin 2018, raporton Gazetasheshi.com. Lojtari i Dritës, është shpallur futbollisti më i mirë i...

Zëvendësministri i Jashtëm befason me deklaratën për emërimin e Borrell

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Anton Berisha, ka thënë se Spanja është një shtet mik i Kosovës që ka kontribuar...

Janari i “nxeht” në merkato

Ky janar do jetë më i nxeht se kurr përshkak se shumë skuadra të mëdha duan të përforcohen sa më shumë. Disa skuadra kanë probleme...

Dyshohet se ky lojtar ka kancer!!

Në ndeshjën e djeshme mes Manchester City dhe Tottenham u vu re një mungesë e pa pritshme për ekipin e Guardiolës. Bëhet fjalë për trurin...

Kuvendi s’ka kuorum për ta votuar Rezolutën për Luginën e Preshevës

Rezoluta e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për Luginën e Preshevës nuk është votuar, në mungesë të kuorumit. Ndërkaq, Rezoluta e ardhur në seancë nga...

Përfundon drama, Cavani eliminon Portugalinë (VIDEO)

Dy super golat e Edinson Cavanit i kanë siguruar Uruguajit një vend në fazën e çerekfinaleve të Botërorit. Uruguaji e ka eliminuar Portugalinë me rezultat...

Vjen lajmi katastrofal për Iker Casillasin

Iker Casillas pësoi një sulm në zemër të mërkurën pasdite, derisa po stërvitej me skuadrën e Portos. Fillimisht supozohej se situata është përmirësuar dhe se...

Roma merr ofertë zyrtare nga gjiganti anglez, Alisson mund të bëhet...

Roma deklaroi fillimisht se nuk dëshiron të shesë Alisson, por mund të ndërrojë mendje për shkak se ka marrë një ofertë të parefuzueshme. Liverpool i...

Mancini publikon listën për dy ndeshjet e radhës, ja surpriza

Trajneri i Kombëtares së Italisë, Roberto Mancini ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për sfidat e radhës, raportojnë mediet italiane, përcjell Gazeta Alo. “Axurët”...

Kanadaja refuzon ish-ushtarin, UÇK ter.roriste (VIDEO)

Një ish-pjesëtar i UÇK-së është befasuar nga arsyetimi që ka marr për refuzimin e dhënies së vizës për Kanada. Zyra e migrimit në Vjenë nuk...