Top Lajme

Këta ishin deputetët që votuan Gjykatën Speciale

Deputetët e parlamentit të Kosovës më 3 gusht të vitit 2015, me shumicë votash kanë votuar ndryshimet kushtetuese, që mundësonin themelimin e Gjykatës Speciale...

Pacolli: Dorëheqja e Haradinajt, është gjest i një burrështetasi

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, reagoi pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai deklaroi se ky veprim është gjest i një burrështetasi, ndërsa...

Kosova shteti ku asnjë kryeministër nuk e përfundoni mandatin e plotë

Që nga shpallja e shpalljes së pavarësisë më 17 shkurt 2008, Republika e Kosovës ka pasur 4 qeveri të ndryshme me 3 kryeministra. Mirëpo e...

Haradinaj: Nuk kam lot, ja kur udhëtoj për në Hagë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, pasi ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryeministrit të Kosovës, ka thënë se javën tjetër...

Haziri jep shpjegime: Përveç Hagës, kjo është arsyeja tjetër pse Haradinaj...

Sot, para pak minutash, qeveria e vendit ka mbetur pa shefin e saj pasi që Kryeministri Haradinaj dha dorëheqje me arsyetimin se është i...

”taksa do të mbetet në fuqi deri në njoftimin e mëtejshëm”...

Përveçse në Kosovë, lajmi për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj është publikuar shumë shpejt edhe nga mediat e rajonit, evropiane dhe ato...

Lajmërohet Veseli pas dorëheqjes së Haradinajt, flet edhe për koalicionin

Kryeministri i Kosovës, Ramuash Haradinaj, ka dhënë dorëheqje pasi është ftuar për intervistim nga Gjykata e Hagës për hetimin e krimeve kundër serbëve etnikë...

Limaj: Ftesa e Speciales për Haradinajn, e padrejtë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate të Kosovës Fatmir Limaj ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Ai në një postim në...

Ky është reagimi i Vuçiqit pas dorëheqjes së Haradinajt

Lajmi për dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit ka bërë bujë në mediat e rajonit dhe ato ndërkombëtare. Sipas Tanjugut të Serbisë,...

Geci flet për lotët e Ramush Haradinajt: Bëre mirë që fatin...

Pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj kanë vërshuar komentet në rrjetet sociale. Së fundmi njëri nga shtatë vëllezërit Geci, Esati, ka reaguar pas dorëheqjes së...