Friday, September 20, 2019

Top Lajme

Media serbe: Merkel kërkon takim me Vuçiqin në Nju Jork

Kancelarja gjermane Angela Merkel si mëson “Blic” i ka dërguar javën që shkoi ftesë për takim presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq , takim ky...

Ish agjenti zbulon detajet: Ja kush e ndaloi koalicionin LDK-VV, ky...

Koalicioni i mundshëm ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, është penguar dhe pamundësuar nga ndikimi direkt i Hashim Thaçit... SHIK-u vazhdon të mbetët...

Premtimet e Vetëvendosjes për ekonominë e vendit

Dy kandidatët për deputetë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli dhe Glauk Konjufca, ka qenë të ftuar mbrëmë në emisionin Pressing Zgjedhor në...

Albin Kurti ia ‘merr’ Zhegrën Lutfi Hazirit

Lëvizja Vetëvendosje, mbrëmë ka mbajtur një takim në Zhegër të Gjilanit, ku prezent ishte edhe lideri Albin Kurti. Nga fotografitë e postuara nga dega e...

Bëhet thirrje që asnjë i intervistuar të mos bëhet dëshmitar bashkëpunues...

Profesorët e të drejtës penale, avokatët dhe përfaqësuesit e OVLUÇK-së, u kanë bërë thirrje të gjithë atyre që ftohen nga Zyra e Prokurorit Special...

Mentor Hyseni: Rinia, pasuria më e madhe e VV’së

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mentor Hyseni, është takuar me aktivistë e mbështetës të partisë, në Viti,...

“Qytetarët përkrahin listën fituese të qeverisë Kurtit”

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një komunikate për media ka thënë se qytetarët po e përkrahin listën fituese të qeverisë Kurti. Kandidati për Kryeministër, Albin Kurti, bashkë...

Mungojnë Frashër Krasniqi dhe Milaim Zeka, përsëri dështon gjykimi për përleshjen...

Për të tretën herë me radhë ka dështuar të nis gjykimi ndaj ish-deputetëve Milaim Zeka dhe Frashër Krasniqi, të cilët po akuzohen për përleshjen...

Veseli: Kam parashikuar legalizimin e 350 mijë ndërtimeve dhe banesave pa...

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Kadri Veseli, ka thënë se ka parashikuar legalizimin e përshpejtuar të mbi 350 mijë ndërtimeve e...

Sherifi: PDK ofertën e parë për bashkëqeverisje do t’ia bënte LDK’së

Bilall Sherifi nga Nisma Social Demokrate është i bindur se PDK ofertën e parë për bërjen e Qeverisë do t’ia bënte LDK’së, transmeton Periskopi. Sherifi...