Friday, March 22, 2019

Sporti Vendor

S. Coloma – Drita: Formacionet zyrtare (FOTO)

Sot Kampionia e Kosovës, Drita, debuton në Ligën e Kampionëve, shkruan futbollikosovar.com Drita do të ndeshet me kampionin e Andorës, Santa Coloman, në kuadër të...

Një serb veshi Dritën për Ligën e Kampionëve!

Drita e Gjilanit u lavdërua shumë për kostumet e sotme, me të cilat mori rrugë për në Gjibraltar Kampioni i Kosovës udhëtoi për të zhvilluar...

FFK: Logoja ishte zgjedhur nga Fadil Vokrri dhe nuk mund të...

Jo më shumë se dhjetë persona me këtë rast shprehën pakënaqësinë për dizajnin e logos, duke pretenduar se kjo logo nuk e ka merituar...

Kundërshtarët e mundshëm të Dritës dhe Prishtinës në rast kualifikimi tutje...

Në raundin preliminar për Ligën e Kampionëve, i cili debuton për herë të parë këtë sezon, do të luftojnë vetëm katër skuadra, kampionet e...

Sot në Prishtinë, protestë kundër logos së re të FFK-së

Sot mbahet protestë kundër logos së re Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Protesta është thirrur nga tifozët të cilët janë të pa kënaqur me...

Kush është personi që e dizainoi logon e re të FFK-së

Është pikëtori, Sali Musliu, i lindur në Gjilan, në vitin 1966, ai, i cili e ka dizajnuar logon fituese të FFK-së, e cila u...

Fanellat e reja të Kosovës për Ligën e Kombeve /Foto

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), në një konferencë për media ka prezantuar fanellat e reja të përfaqësueses dhe logon e re të saj,...

Shefi i ekipit emergjent zbulon çfarë i ndodhi Vokrrit kur erdhi...

E dhimbshme ajo që vërejtën në QKUK pas ardhjes së Fadil Vokrrit. Shefi i ekipes emergjente i QKUK’së, Avdush Bajgora , ka treguar lajmin e...

Kosova në UEFA dhe FIFA, dy suksese e mëdha të Fadil...

Fadil Vokrri, me punën e tij si shef i Federatës Kosovare të Futbollit bëri realitet ëndrrën për anëtarësimin e përfaqësueses së Kosovës në UEFA...

“Lajmi.net” zbulon se ku ishte Vokrri në momentin e sulmit dhe...

Fadil Vokrri ishte në një palestër në momentin e komplikimit shëndetsor që solli vdekjen e tij Fadil Vokrri vdiq sot si pasojë e një komplikimi...