Sunday, January 26, 2020

Serie A

Familja Geci nga Drenica e duan Fatmir Sejdiun për kryetar të...

Familja Geci nga Drenica i ka dhënë mbështetjen e saj Fatmir Sejdiut në garën për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës.Halil Geci ka thënë...

Jetmir Aliaj identifikoi policin plaçkitës para se ai…

Një grup plaçkitësish ia kishin mësyrë të dielën në mëngjes një kazinoje në Suharekë. Plani për plaçkitje, si duket nuk kishte shkuar siç e...

Ja kush janë 10 pronarët më të pasur të klubeve të...

Shpesh kemi folur për klubet më të pasura ku të ardhurat e tyre vijnë jo vetëm nga pronarët por edhe nga skema të tjera...

Pas Piatek, Milan kërkon një tjetër polak

Polaku Piatek po rezulton një blerje e qëlluar e Milanit. Kjo ka bërë që ekipi të vendoset në një tjetër lëvizje për një tjetrër...

Lufta Inter-Icardi, tifozët ‘kapin’ Wandan

Tensionet mes Interit dhe Icardit nuk janë shuar dhe vazhdojnë në nivele të larta. Sulmuesi gjatë këtyre ditëve ka lëshuar disa mesazhe të paqarta në...

Milan rrezikon ta humbë yllin e madh, dy super skuadra janë...

Arsenal dhe Tottenham i janë vën pas talentit të Milanit, Suso. Derbi londinez tani më nuk po luhet vetëm në fushat e blerta, por edhe...

Drejtori i Interit shpjegon pse i hoqën Icardit shiritin e kapitenit

Drejtori Sportiv i Interit, Piero Ausilio, është ndalur gjatë për të shpjeguar vendimin e marrë nga shoqëria zikaltër, për t’i hequr shiritin e kapitenit,...

Suso, ‘mesazh’ largimi nga Milani

E ardhmja e Susos te Milani nuk është e sigurt. Spanjolli mund të largohet verën e ardhshme. 25-vjeçari ka patur një aventurë të mirë në...

Zbulohen: detajet e marrëveshjes mes Perisic dhe Arsenal

Ivan Perisic kërkon largimin nga Inter dhe Beppe Marotta konfirmoi dje se kroati mund të largohet nga San Siro para përfundimit të afatit kalimtar. Arsenal...

Inter/ Perisic afër transferimit te gjiganti i Premier League

Arsenal i ka bërë një propozim Interit për kroatin Ivan Perisic. BBC raporton se 'Topçinjtë' e duan 29 vjeçarin në formë huazimi për pjesën e...