Sunday, January 26, 2020

Premier League

Manchester United bën publike shifrën e dëmshpërblimit të Mourinhos

Rreth 20 milionë sterlina është shifra e frikshme që Manchester United ka derdhur në llogarinë e Jose Mourinhos. Shkarkimi i trajnerit portugez pas humbjes 3-1...

Ozili e zemëron Arsenalin

Mesut Ozil ka bërë një veprim, i cili nuk do t’u pëlqejë aspak drejtuesve të Arsenalit. Një kapitull i ri ka zënë vend në marrëdhënien...

Zbulohen: detajet e marrëveshjes mes Perisic dhe Arsenal

Ivan Perisic kërkon largimin nga Inter dhe Beppe Marotta konfirmoi dje se kroati mund të largohet nga San Siro para përfundimit të afatit kalimtar. Arsenal...

Tottenham i ofron €7.5m në vit, por destinacioni i preferuar i...

Tottenham është duke i ofruar Adrien Rabiot një pagë 7.5 milionë euro në vit, por lojtari preferon t'i bashkohet Liverpool. Paris United raporton se 'Spurs'...

Klubi anglez aktivizon klauzolën 50 milionë euro të sulmuesit uruguajan

West Ham është afër transferimit të sulmuesit të Celta Vigo, Maxi Gomez. Sky Sports News mëson se West Ham janë të gatshëm të aktivizojnë klauzolën...

Inter/ Perisic afër transferimit te gjiganti i Premier League

Arsenal i ka bërë një propozim Interit për kroatin Ivan Perisic. BBC raporton se 'Topçinjtë' e duan 29 vjeçarin në formë huazimi për pjesën e...

Të refuzhosh Manchester United për të luajtur aty ku se njeh...

Manchester United tentoi të transferonte Medhi Benatian nga Juventusi, mirëpo nuk ja doli. Mbrojtësi maroken po largohet nga ‘Zonja e vjetër’, duke kaluar kështu në...

Barcelona kërkon një tjetër super transferim

Barcelona sapo ka zyrtarizuar De Jong nga Ajaks dhe i ka kushtuar plot 75 milion euro pa bonuse. Por, klubi blaugrand nuk do të...

West Ham aprovon dëshirën e Arnautovic për t’u larguar

Sky Sports raporton se Marko Arnautovic-it do t'i lejohet largimi nga West Ham nëse klubi merr një ofertë të përshtatshme. West Ham e vlerëson atë...

Juventus transferon qendër-mbrojtësin e Chelsea?

Mbrojtësi i Chelsea, Andreas Christensen është objektiv i kampionit italian Juventus, raporton Corriere dello Sport. Derisa Juve po përgatitet për largimin e Medhi Benatia këtë...