Thursday, April 9, 2020

Ligue 1

PSG merr lajmin e tmerrshëm para ndeshjes me Man Utd

Neymar do të mungojë ndeshjen e parë të përballjes së Paris Saint-Germain me Manchester United në kuadër të 1/8-ës së finales në Champions League. Braziliani...

E papritur/ Arbër Zeneli në Ligue 1

L'Equipe raporton se Stade de Reims janë të bindur për transferimin e kosovarit Arbër Zeneli nga skuadra holandeze Heerenveen në ditët në vazhdim. 23 vjeçari...

Arsenal në bisedime me mesfushorin e PSG

Arsenal raportohet se është në bisedime me Paris Saint-Germain për transferimin e mesfushorit Christopher Nkunku. L'Equipe pretendon se 'Topçinjtë' dëshirojnë ta huazojnë 21 vjeçarin me...

ZYRTARE: Monaco pezullon trajnerin Henry

Monaco po kalon një krizë të thellë rezultatesh edhe pse në krye të saj erdhi legjenda franceze Thierry Henry. Ish-sulmuesi i famshëm nuk ka arritur...

“Nëse luan ashtu, mos u anko kur merr shqelma”

Neymar la fushën në lot ndeshjen e djeshme kundër Strasbourg për Coupe de France, të cilën e fituan me rezultatin 2-0. Sulmuesi doli nga...

Henry me valixhe në duar, Monaco mendon për një kthesë të...

Monaco i ka dhënë ultimatum 48 orë trajnerit Thierry Henry, më saktë ndeshja në fushën e Dijon do jetë si një finale për të....

Dëmtimi i Neymar trondit PSG-në, sulmuesi e lë fushën me lot...

Sulmuesi i PSG, Neymar, doli nga fusha duke çaluar dhe i përlotur, me një dëmtim në këmbë, të pësuar gjatë fitores 2-0 të “Coupe...

Dështimi në Champions i kushton vendin Tuchel, PSG zgjedh trajnerin që...

Mes skuadrave që kërkojnë shërbimet e trajnerit portugez Jose Mourinho është edhe skuadra kampione e Francës, Paris Saint Germain. “Special One”, i shkarkuar dy...

ZYRTARE: Balotelli kompleton transferimin te klubi i ri

Olympique Marseille e ka zyrtarizuar blerjen e Mario Balotellit nga Nice deri në fund të sezonit. Ai i ka përfunduar testet mjekësore dhe është prezantuar...

PSG pranë goditjes “braziliane”, pagesa e fshehur për t’ia hedhur UEFA-s

Pasi ka konsideruar shumë 35 mln euro që Zeniti ka kërkuar për mesfushorin Leandro Paredes, Paris SG është hedhur në sulm për një mesfushor...