Liga Turke

Gjimshiti zgjedh mes Atalanatës dhe Besiktasit

Berat Gjimshiti do të rinovojë deri në vitin 2022 kontratën e tij me Atalantën. Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi ishte në përfundim të kontratës këtë sezon. Besiktas...

Shaqiri pritet të transferohet te gjiganti turk

Gjiganti turk nuk e ka ndërmend të heq dorë assesi nga futbollisti kosovar, të cilin e do qe një kohë të gjatë. Mosangazhimi i...

ZYRTARE: Mesfushori i Newcastle huazohet te Sivasspor

Mesfushori i Newcastle United, Henri Saviet është huazuar te skuadra turke Sivasspor deri në fund të sezonit. Rafa Benitez e la të lirë lojtarin pas...

Lojtari i Romës largohet në Turqi?

Galatasaray thuhet se ka shprehur interesim për Bruno Peres, ndërsa Roma do të kërkojë 12 milionë euro për shitjen e tij. Mbrojtësi i djathtë brazilian...

Besiktas ateron në Kosovë e Shqipëri, gati ndodhia e madhe

Klubi i njohur turk i Beshiktashit është gati që të fillojë bashkëpunimin me klubet shqiptare dhe ato kosovare, në mënyrë që të arrijë që...

Pepe shokon Real Madridin ! Thotë se e do këtë lojtar...

Mbrojtësi qendror portugez ka bërë thirrje ndaj Cristiano Ronaldos. Ai thotë se nuk ështëi sigurt se sa është e mjaftueshme për ta bërë atë...

ZYRTARE: Robinho prezantohet te skuadra e re, firmos deri në vitin...

Pasi u zyrtarizua si lojtar i Istanbul Basaksehir në ditët e fundit të vitit 2018, Robinho sot është prezantuar te klubi turk. Braziliani ka zgjedhur...

ZYRTARE: Moses bëhet me skuadër të re

Victor Moses është huazuar te skuadra turke Fenerbahce deri në fund të sezonit. Moses nuk ishte në planet e trajnerit Sarri dhe lojtarit ia...

VIDEO/ Prezantimi i Slimanit në Fenerbahce po bën xhiron në internet

Leicester City pagoi një shumë prej 30 milionë funte për shërbimet e Islam Slimanit në vitin 2016 por sulmuesi algjerian nuk arriti as të...

Van Persie po rikthehet te ish-skuadra e tij

Robin van Persie do të ribashkohet me Feyenoord, dhe transferimi do të ndodhë në këtë afat kalimtar. Sulmuesi hollandez luan aktualisht në Turqi me Fenerbahce,...