Sunday, January 26, 2020

Liga Turke

ZYRTARE: Yilmaz bëhet me skuadër të re

Besiktas ka transferuar sulmuesin turk Burak Yilmaz nga Trabznospor. Yilmaz ka nënshkruar kontratë me Besiktas deri në vitin 2020, transmeton Transferimet.net. Yilmaz êshtë shprehur i lumtur...

VIDEO/ Gafa fatale? Shikoni pritjen e vitit nga Karius

Loris Karius ishte portieri i Liverpool në finalen e Champions që ata humbën kundër Realit me rezultatin 3-1, dhe në dy gola ai bëri...

Arbër Zeneli pohon interesimin e Fenerbahces

Arbër Zeneli ka folur për interesimin e skuadrës turke, Fernerbahce, për shërbimet e tij. Sulmuesi 23-vjeçar po kalon një formë të mirë këtë sezon me...

VIDEO/ Stërvitja e fundit para ndeshjes me Besiktas, tifozët i vënë...

Sonte në orën 18:00 do të luhet derbi i Stambollit midis Besiktas dhe Gallatasarayt. Dje ekipi ka bërë stërvitjen e fundit në stadiumin Turk Telekom...

Sulmuesi i Liverpool drejt Galatasaray!

Galatasaray po interesohet për yllin e Liverpoolit. Sipas “Fotosport”, skuadra turke po interesohet për Dominic Solanke, për të cilin Klopp ka thënë se mund të...

VIDEO/ Prezantimi i Slimanit në Fenerbahce po bën xhiron në internet

Leicester City pagoi një shumë prej 30 milionë funte për shërbimet e Islam Slimanit në vitin 2016 por sulmuesi algjerian nuk arriti as të...

Arsenal, 25 milionë euro për super mbrojtësin

Trajneri i ri i Arsenalit, Unai Emery nuk ngopet me transferime. Arsenal tani kërkon shërbimet e mbrotësit kroat, Domagoj Vida transmeton Transferimet.net. Sipas The Sun, skuadra...

ZYRTARE: Sulmuesi i Everton transferohet në Galatasaray

Sulmuesi i Everton, Henry Onyekuru i është bashkuar Galatasaray në formë huazimi për një sezon, ka konfirmuar klubi turk. 21 vjeçari u bë pjesë e...

Fenerbahce afër futbollistit të Barcelonës, turqit shkojnë në Rusi

Skuadra e Fenerbahces është afër ta sigurojë futbollistin e Barcelonës, Yerry Mina. Mediat në Turqi thonë se klubi është afër ta huazoj lojtarin kolumbian, transmeton...

ZYRTARE: Fenerbahce bëhet me trajner të ri

Skuadra turke Fenerbahce është bërë me trajner të ri. Ai është Phillip Cucu i cili ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me skuadrën turke. Cucu shihet si...