Friday, September 20, 2019

La Liga

Barcelona nënshkruan kontratën e re me ‘yllin’ kosovar, klauzola 40 mln...

Mesfushori i Kosovës, Labinot Kabashi ka rinovuar kontratën me Barcelonën deri ën vitin 2021. Pas trajnerit Ernesto Valverde, klubi katalanas konfirmoi rinovimin e kontratës me...

Valverde “thumbon” Guardiolan për çështjen De Jong

Barcelona ka kompletuar një nga transferimet më të mëdha të këtij afati kalimtar dimëror. Skuadra katalane ka siguruar shërbimet e mesfushorit holandez, Frenkie de Jong,...

Klubi anglez aktivizon klauzolën 50 milionë euro të sulmuesit uruguajan

West Ham është afër transferimit të sulmuesit të Celta Vigo, Maxi Gomez. Sky Sports News mëson se West Ham janë të gatshëm të aktivizojnë klauzolën...

Perez me vendim të papritur

Presidenti i Real Madrid, Florentino Pereziështë vënë në protestë kundër Federatës së Futbollit të Spanjës. Incidentet kontroverse për shkak të VAR-it (Video Assistant Referee) e...

Barcelona kërkon një tjetër super transferim

Barcelona sapo ka zyrtarizuar De Jong nga Ajaks dhe i ka kushtuar plot 75 milion euro pa bonuse. Por, klubi blaugrand nuk do të...

Kupa e Mbretit/ Formacionet zyrtare: Real Madrid – Girona

Real Madrid në orën 21:30 do të presë në “Santiago Bernabeu” skuadrën e Gironas në ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Mbretit. “Los Blancos”...

Isco bëhet me klub të ri?

Isco Alarcon është njëri ndër lojtarët më të kërkuar në Evropë. Pasi Real Madrid është i gatshëm të heq dorë nga Isco Alarcon, shumë klube...

FOTO/ Ja si do duket formacioni i Barcelonës pas transferimit të...

Barcelona ka kryer transfertën e madhe të janarit. Skuadra katalane ka nënshkruar me mesfushorin holandez që luante me Ajax, Frenkie de Jong. Lojtari ka nënshkruar kontratë...

Barcelona firmosi dje me De Jong, sot i vendos klauzolën e...

Pasi mposhti PSG dhe Manchester City në garën për të nënshkruar me Frenkie de Jong, Barcelona po merr të gjitha masat e nevojshme për...

Alvaro Morata kryen sot testet mjekësore tek Atletico Madridi

Duket se sulmuesi i Chelseat, Alvaro Morata, i ka dhënë fund aventurës së tij në Londër. Sulmuesi spanjoll pritet që sot të udhëtojë në drejtim...