Sunday, January 26, 2020

Bundesliga

Lahm “qytetar nderi” në Mynih, ky është reagimi i tij

Philip Lahm është shpallur “qytetar nderi” në qytetin e Gjermanisë, Mynih. Philip Lahm është sportisti i parë që ka fituar këtë epitet në vendin e...

Dortmund përgatit ofertën 50 milionë euro për yllin e Premier League

Borussia Dortmund do të testojë klubin anglez Crystal Palace me një ofertë 50 milionë euro për Wilfried Zaha-n. Liderët e Bundesligës kanë mjaft të holla...

Hapen bisedimet PSG-Bayern, ylli i bavarezëve zbarkon në Paris?

Një objektiv i ri për PSG përderisa po afrohet fundi i këtij afati kalimtar dimëror. Ndërkohë që po vazhdojnë negociatat për Idrissa Gueye dhe Leandro...

PSG-ja transferon lojtar në vlerë 80 milionë euro nga gjiganti gjerman

PSG është duke tentuar të bëjë një transferim të madh në këtë afat. PSG është duke e kërkuar transferimin e Julian Weigl nga Dortmundi në...

Arsenali dhe Bayern në bisedime për shkëmbimin e madh

Mesut Ozil nuk është duke kaluar momentet e tij më të mira te Arsenali. Mesfushori gjerman nuk është në planet e trajnerit Unai Emery i...

Shkëmbim “kokë më kokë”, Arsenal ofron Ozil te Bayern në shkëmbim...

Mesut Ozil do të largohet që në merkaton e janarit nga Arsenali, ndaj “topçinjtë” po provojnë çdo mënyrë për të gjetur një zgjidhje për...

Hoffenheim 1:3 Bayern, notat e lojtarëve

Bayern Munich e ka mbyllur me fitore xhiron e 18-të në Bundesliga, duke triumfuar ndaj Hoffenheim. Bavarezët arritën që në udhëtim të dalin fitues me...

Bayern e nis me fitore, presion ndaj Dortmundit kryesues

Bayern Munich e ka nisur me fitore vitin 2019 në Bundesliga. Skuadra bavareze fitoi me rezultatin 3-1 në transfertën ndaj Hoffenheimit në duelin e vlefshëm...

Salihamidzic flet për objektivin e Bayernit: Jemi në bisedime me të

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidzic thotë se klubi do të mbajë bisedime të mëtejshme me mbrojtësin e Atletico Madrid, Lucas Hernandez. Salihamidzic ka...

Kjo është arsyeja pse RB Leipzig nuk do të nënshkruante me...

Imagjinojeni lajmin sa do që duket i pamundur që RB Leipzig ka hedhur poshtë mundësinë për të nënshkruar me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldo. Jemi...