Friday, September 20, 2019

Ligat

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Barcelona

Reali i Madridit dhe Barcelona do të luajnë mbrëmjen e sotme në “Santiago Bernabeu” sfidën e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. Takimi i parë...

Ja kush janë 10 pronarët më të pasur të klubeve të...

Shpesh kemi folur për klubet më të pasura ku të ardhurat e tyre vijnë jo vetëm nga pronarët por edhe nga skema të tjera...

Arsenal udhëton në Gjermani për zëvendësuesin e Ozil

Arsenali thuhet se e konsideron Kai Havertz të Bayern Leverkusen si pasues të Mesut Ozil. Lajmi bëhet i ditur nga ‘Calciomercato’, që shkruan se 19...

ZYRTARE: Valverde rinovon kontratën me Barcelonën

Barcelona dhe trajneri Ernesto Valverde, kanë arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës deri në vitin 2020. Kontrata e spanjollit me kampionët e La Ligës përfundonte...

Barcelona nënshkruan kontratën e re me ‘yllin’ kosovar, klauzola 40 mln...

Mesfushori i Kosovës, Labinot Kabashi ka rinovuar kontratën me Barcelonën deri ën vitin 2021. Pas trajnerit Ernesto Valverde, klubi katalanas konfirmoi rinovimin e kontratës me...

Tottenham i ofron €7.5m në vit, por destinacioni i preferuar i...

Tottenham është duke i ofruar Adrien Rabiot një pagë 7.5 milionë euro në vit, por lojtari preferon t'i bashkohet Liverpool. Paris United raporton se 'Spurs'...

PSG merr lajmin e tmerrshëm para ndeshjes me Man Utd

Neymar do të mungojë ndeshjen e parë të përballjes së Paris Saint-Germain me Manchester United në kuadër të 1/8-ës së finales në Champions League. Braziliani...

Valverde “thumbon” Guardiolan për çështjen De Jong

Barcelona ka kompletuar një nga transferimet më të mëdha të këtij afati kalimtar dimëror. Skuadra katalane ka siguruar shërbimet e mesfushorit holandez, Frenkie de Jong,...

Mungesë minutazhi, mesfushori i Dortmund kërkon largimin

I palumtur për shkak të minutazhit të limituar në Borussia Dortmund, Shinji Kagawa dëshiron të largohet nga Gjermania, me Spanjën si destinacion të ri,...

Klubi anglez aktivizon klauzolën 50 milionë euro të sulmuesit uruguajan

West Ham është afër transferimit të sulmuesit të Celta Vigo, Maxi Gomez. Sky Sports News mëson se West Ham janë të gatshëm të aktivizojnë klauzolën...