Monday, April 12, 2021

Kombëtaret

Kampionati Botëror me 48 kombëtare

Kreu i FFIA-së, Gianni Infantino dëshiron të ndryshoj përbërjen e Kampionatit Botëror prej 32 kombëtaresh. I pari i shtëpisë më të madhe të futbollit dëshiron...

Xherdan Shaqiri shënon super gol për Zvicrën në Ligën e Kombeve...

Zvicra e ka nisur në mënyrën më të mirë Ligën e Kombeve, teksa po fitoi 3-0 ndaj Islandës në ndeshjen e parë. Në minutën...

Formacionet zyrtare: Belgjika – Panama

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së parë të grupit G. Ndeshja mes Belgjikës dhe Panamasë nis nga ora 17:00, shkruan IndeksOnline Belgjika: Courtois; Alderweireld, Boyata,...

VIDEO-SKANDALOZE/ Komentatori në TVSH i pyet shqiptarët: Çfarë k*rin do?

Televizioni Publik Shqiptar ka tejkaluar sonte cdo limit, duke transmetuar skena që s’kanë lidhje as me humorin dhe as me informimin. Gjatë një emisioni për...

Tensione te Argjentina para Kupës së Botës, Gomez i thotë “mbylle...

Sulmuesi i Atalantas, Alejandro Darío Gomez është vënë shenjestrën e një sulmi kritikash pas dëmtimit që i shkaktoi mesfushorit të Milanit,Biglian. Argjentinasin madje e kanë...

Katastrofë për Gjermaninë, lojtari kryesor humb Kampionatin Botëror

Kanë nisur dhimbjet e kokës për Joachim Loew. Boateng humb pjesën e mbetur të sezonit dhe gjithashtu ai do të mbetet jashtë Kampionatit Botëror. Pas dëmtimit...

Formacionet zyrtare: Argjentinë – Kroaci

onte na pret një super-ndeshje prej orës 20:00. Argjentina dhe Kroacia zhvillojnë sfidën që mund të jetë vendimtare për kalimin e grupit. Tani skuadrat kanë publikuar...

Rusi 2018/ Faza me eleminim, ja 2 super ndeshjet që do...

Ka filluar faza me eleminin direkt dhe të gjitha kombëtaret ndezin motorët për të fituar dhe kaluar më tej. Të gjitha ndeshjet parashikojnë spektakël...

Trajneri i Argjentinës flet për përballjen me Francën

Argjentina mori fitoren e parë për këtë Botëror që i dha edhe kualifikimin drejt fazës tjetër në këtë kampionat. Tashmë Botërori do të hyjë në...

Kosova – Azerbajxhani, ndryshon sistemi i shitjes së biletave!

Federata e Futbollit të Kosovës ka marr një vendim befasues. Federata e Futbollit të Kosovës ka marr vendim se si do të shiten biletat për...